Aktualności

Śpij na zdrowie! Bez chrapania. 17 marca 2018

Śpij na zdrowie! Bez chrapania…

Chrapanie to uciążliwa dolegliwość związana z wieloma czynnikami. Powoduje nie tylko obniżenie jakości życia, ale ma także negatywny wpływ na relacje pomiędzy domownikami. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia chrapania – jedną z nich jest metoda RAVOR, czyli zabieg z zakresu chirurgii radiofalowej.

Chrapanie jest objawem utrudnionego przepływu powietrza przez drogi oddechowe pacjenta. Zwiększony opór dróg oddechowych sprawia, że przepływające podczas wykonywania wdechu powietrze wprawia w ruch i wibracje języczek oraz podniebienie miękkie. Leczenie chrapania uzależnione jest od przyczyny i podzielone jest na dwie grupy: zachowawcze oraz chirurgiczne. W naszym Centrum Medycznym przy ul. Podgórskiej 36 w Krakowie zajmujemy się zarówno diagnostyką, jak i leczeniem chrapania.

LECZENIE CHRAPANIA I BEZDECHU SENNEGO METODĄ RAVOR

Leczenie chirurgiczne obejmuje różnego rodzaju zabiegi w obrębie nosa i gardła. W ostatnich latach pojawił się nowy sposób walki z gardłowymi przyczynami chrapania – radiochirurgia. Metoda wykonywana techniką RAVOR pozwala zmniejszyć oraz usztywnić tylną część podniebienia co w efekcie likwiduje wibracje powodujące chrapanie. Podobne efekty uzyskamy w przypadku małżowin nosa. Zabieg jest mało bolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Trwa kilka minut, a po około 2 godzinach od jego zakończenia Pacjent może wrócić do domu.

Metoda termoablacji RAVOR pozwala szybko usunąć przykrą dolegliwość. Najczęściej do skorygowania istniejącego problemu wystarcza jednorazowe przeprowadzenie zabiegu. Efekt jest wart zachodu! To przede wszystkim dobry, zdrowy sen oraz komfort osób, z którymi dzielimy łóżko czy pokój.

Zapraszamy do naszego Centrum Medycznego przy ul. Podgórskiej 36 w Krakowie.
Telefoniczne Centrum Obsługi: 12 629 88 00