Media o nas

Życie to maraton. Nie daj się wyprzedzić rakowi… Wykonaj bezpłatny test BRCA1!

Jeśli chorowałaś lub chorujesz na nowotwór jajnika lub piersi i choroby te dotknęły również Twoje bliskie krewne weź udział w profilaktycznej akcji Scanmed – bezpłatnie wykonaj test BRCA1. Akcja odbędzie się w dniach 27 maja – 6 czerwca w Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Partnerem akcji jest laboratorium genetyczne Oncogene Diagnostics.

  • http://www.dziennikpolski24.pl/pl/reklamy/1274857-zycie-to-maraton-nie-daj-sie-wyprzedzic-rakowi.html
  • http://www.menopauza.pl/wydarzenia/bezplatne_testy_genu_brca1.html
  • http://www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=5702
  • http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/zdrowie/20130523braca1/art.php
  • http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1865471,szpital-sw-rafala-w-krakowie-wykonaj-bezplatny-test-brca1,id,t.html
  • http://www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=5702
  • http://www.biomedical.pl/aktualnosci/zycie-to-maraton-nie-daj-sie-wyprzedzic-rakowi-10828.html
  • http://www.miasto.limanowa.pl/pl/3862/113640/Zycie_to_maraton._Nie_daj_sie_wyprzedzic_rakowi%E2%80%A6.html
  • http://medyczna.super-nowa.pl/
  • http://www.e-polska.info/Limanowa/Zycie-to-maraton-Nie-daj-sie-wyprzedzic-rakowi%E2%80%A6,45821.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×