Komunikaty prasowe

Zespół Scanmed Multimedis wspiera polskich zawodników na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

W tym tygodniu poznaliśmy skład polskiej reprezentacji, która już wkrótce wystąpi na najważniejszej imprezie sportowej tego roku. Zdrowotne przygotowanie naszej kadrze zapewnia Komisja Medyczna PKOl, której długoletnim przedstawicielem jest Stanisław Szymanik, ordynator szpitala św. Rafała należącego do Grupy Scanmed Multimedis.

XXII Igrzyska Olimpijskie potrwają od 7 do 23 lutego 2014 r. Weźmie w nich udział 5500 sportowców-olimpijczyków i członków drużyn z 80 krajów. Uczestnicy będą rywalizować aż w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych.

- Zapowiada się ogromne święto dla milionów kibiców na całym świecie. Wszyscy z zapartym tchem oglądać będą sportowe zmagania zawodników na najwyższym poziomie. Warto pamiętać, że start w takim wydarzeniu to z jednej strony emocje dla fanów, ale z drugiej morderczy wysiłek każdego sportowca, o którego kondycję dba profesjonalny zespół medyczny – mówi lek. Stanisław Szymanik, Scanmed Multimedis S.A.

Stanisław Szymanik jest Ordynatorem Oddziału Ortopedii Szpitala Św. Rafała, na co dzień kieruje Centrum Chirurgii Artroskopowej i Traumatologii Sportowej Scanmed Szpitala św. Rafała w Krakowie, które świadczy kompleksową opiekę medyczną dla osób uprawiających zawodowo lub amatorsko różnorodne dyscypliny sportu. Centrum specjalizuje się m.in

w artroskopowych operacjach stawów: barkowego, łokciowego, biodrowego i kolanowego oraz małoinwazyjnej endoprotezoplastyce.

- Jednym z moich głównych zadań w Komisji Medycznej PKOl jest przygotowanie polskich narciarzy do igrzysk tak, aby dobrze się czuli, nie mieli kontuzji, czyli byli w jak najlepszej kondycji, gotowi do wzięcia udziału w tak ogromnej imprezie. Moim zdaniem, wszyscy reprezentanci, którymi się opiekuję są w pełni sił, aby wystartować w Soczi – komentuje lek. Stanisław Szymanik, Scanmed Multimedis S.A.

Stanisław Szymanik jest członkiem Komisji Medycznej PKOL już trzecią kadencję. Wcześniej towarzyszył polskim zawodnikom podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Dodatkowo, od 2005 r. reprezentuje Polskę w Komisji Medycznej FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×