Media o nas

Zdrowa przyszła mama

Ciało kobiety zostało stworzone, aby chronić rozwijający się płód. Kobieta przed zajściem w ciążę powinna się do niej przygotować zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ciąża jest okresem w którym cały organizm przyszłej matki jest bardziej obciążony.

  • http://mama.female.pl/artykul/14097/Zdrowie-przysz%C5%82ej-mamy-.html
  • http://www.biomedical.pl/ciaza/zdrowa-przyszla-mama-2949.html
  • http://www.tydzien.ciazy.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=656&Itemid=35
  • http://eniemowle.pl/index.php/twoja-ciaza/planowanie-ciazy/263-przygotowac-sie-do-ciazy
  • http://www.dziecko.pl/dziecko.nsf/archiwumJS3X/27DB844EC0C120D6C12579A500475E9C
  • http://bzpb.com.pl/a-6442-zdrowa-przyszla-mama.html
  • http://www.thefoo.pl/a-9073-zdrowa-przyszla-mama.html
  • http://epracownik.edu.pl/a-9321-zdrowa-przyszla-mama.html
  • http://www.baletka.pl/a-9665-zdrowa-przyszla-mama.html
  • http://www.stylownik.pl/a-0425-zdrowa-przyszla-mama.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×