Komunikaty prasowe

Zabezpieczenie medyczne koncertu inauguracyjnego 9 Festiwalu Sacrum Profanum

Już w najbliższą niedzielę 11 września odbędzie się koncert inauguracyjny 9 Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Zabezpieczenie medyczne podczas koncertu – Steve Reich i Jonny Greenwood – który odbędzie się w Hali Ocynowni ArcelorMittal przy ul. Ujastek 1 w

Krakowie będzie zapewniał min. Scanmed Multimedis.

Festiwal Sacrum Profanum jest wielkim wyzwaniem logistyczno – organizacyjnym. Dlatego z przyjemnością zaangażujemy się w zabezpieczenie medyczne tak znakomitego wydarzenia ‐ mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis. Ratownicy medyczni Scanmed Multimedis zadbają o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu podczas dwóch dni koncertowych: 11 września – koncert inauguracyjny oraz 17 września – koncert finałowy Festiwalu, które odbędą się w Hali Ocynowni ArcelorMittal.

9. Festiwal Sacrum Profanum to święto amerykańskiego minimalizmu i 75. urodziny Steve’a Reicha – ikony gatunku. Sacrum Profanum to festiwal prezentujący muzykę XX wieku i najnowszą. Jego rangę buduje udział najlepszych zespołów wykonujących muzykę współczesną, m.in. Ensemble Modern, Klangforum Wien. Co roku program koncentruje się na twórczości kompozytorów z innego kraju lub sfery kulturowej. Festiwal zdobył najpoważniejsze polskie nagrody i wyróżnienia.