Aktualności

DSC_0330 1 kwietnia 2016

W Krakowie obraduje II Kongres Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego

1 kwietnia rozpoczął się II Kongres Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Wybitni eksperci zarówno z Polski, jak i z zagranicy przyjechali do Krakowa, by przedstawić najnowsze osiągnięcia  w diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji schorzeń uroginekologicznych.

– Nietrzymanie moczu można dzisiaj skutecznie wyleczyć – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej dr n. med. Paweł Szymanowski, Ordynator Oddziału Ginekologicznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie.

Rozpoczynający się dzisiaj kongres przebiegał będzie pod hasłem współpracy specjalistów  z różnych dziedzin, takich jak: chirurgia, ginekologia, urologia, położnictwo i fizjoterapia. Wśród prelegentów nie zabraknie gości z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech oraz Kanady. Jednym z nich będzie Prof.dr hab. med. dr h.c Eckhard Petri – lekarz, który jako pierwszy zauważył, że skuteczne leczenie chorób uroginekologicznych jest możliwe za pomocą połączenia urologii i ginekologii.

Uroginekologia to dynamicznie rozwijająca się w Polsce dziedzina medycyny. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem niezwykle częstej (według badań dotyczącej około 30% kobiet) dolegliwości: nietrzymania moczu lub obniżenia narządów miednicy mniejszej. Nowe metody leczenia otworzyły przed chirurgami wiele niedostępnych dotąd możliwości. Przestarzałe sposoby operowania nie były dopasowane do konkretnych schorzeń i nie dawały długofalowych wyników. Częstym zjawiskiem były natomiast nawroty choroby oraz tworzenie się nowych dolegliwości. Zaprojektowanie operacji dedykowanych do leczenia poszczególnych uszkodzeń pozwoliło na odejście od standardowej procedury, jaką było usuwanie macicy naruszające integralność kobiecego ciała.

A Stach POP UP 2

×