Media o nas

Te infekcje należy leczyć!

Zapalenia pochwy i sromu są najczęstszymi powodami wizyt u ginekologa – zwłaszcza po letnich miesiącach. Infekcje intymne to powszechna kobieca przypadłość. Większość dolegliwości ma przewlekły charakter. Schorzenia te wymagają leczenia! Zaniedbania mogą bowiem skutkować groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi!

  • http://www.female.pl/artykul/13272/Sk%C4%85d-si%C4%99-bior%C4%85-infekcje.html
  • http://www.abcgospodyni.pl/infekcje-okolic-intymnych.html
  • http://www.zdrowie.kobiety.net.pl/54,0,Te-infekcje-nalezy-leczyc,4042.html
  • http://www.czaskobiety.pl/news/te-infekcje-nale%C5%BCy-leczy%C4%87
  • http://www.ekobieta.net/news/te-infekcje-nale%C5%BCy-leczy%C4%87
  • http://www.stylownik.pl/a-0152-te-infekcje-nalezy-leczyc.html
  • http://www.baletka.pl/a-7056-te-infekcje-nalezy-leczyc.html
  • http://www.zadbajozdrowie.com/a-6258-te-infekcje-nalezy-leczyc.html
  • http://www.biomedical.pl/kobieta/te-infekcje-nalezy-leczyc-2484.html
  • http://www.uroda.com/artykuly/te-infekcje-nalezy-leczyc

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×