Komunikaty prasowe

Szpital św. Rafała: Pierwsza operacja przezskórnej stabilizacji kręgosłupa lędźwiowo-piersiowego w Krakowie

Zespół Neurochirurgów Szpitala Św. Rafała pod kierunkiem dr Mariusza Banacha, przeprowadził pierwszą operację przezskórnej stabilizacji kręgosłupa lędźwiowo-piersiowego w Krakowie. Szpital jest pierwszym krakowskim ośrodkiem medycznym leczącym urazy kręgosłupa tą techniką.

Metoda ta pozwala w minimalnie inwazyjny sposób leczyć m.in. złamania pourazowe kręgosłupa i jest stosowana w stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego i piersiowo-lędźwiowego.

– Przeskórna stabilizacja to przełom w operacjach kręgosłupa. Godne podkreślenia są zalety wykonywania zabiegów tą metodą, wśród których najważniejszym aspektem jest fakt, że operator dokonuje stabilizacji kręgosłupa poprzez przezskórnie małe nacięcia. To z kolei bezpośrednio wpływa na zmniejszenie utraty krwi podczas operacji oraz minimalizuje uraz operacyjny. Co za tym idzie Pacjent szybciej wraca do zdrowia, a proces leczenia przebiega bez nasilonego bólu pooperacyjnego. Tego rodzaju zabieg stosuje się w wybranych przypadkach urazowych oraz w niestabilności kręgosłupa lędźwiowego i jako uzupełnienie zabiegów odbarczających w dyskopatii – mówi dr Mariusz Banach, ordynator Oddziału Neurochirurgii Szpitala św. Rafała.

Szpital św. Rafała sukcesywnie poszerza ofertę usług medycznych w zakresie neurochirurgii, w szczególności innowacyjnych metod operacji kręgosłupa.

Więcej informacji: www.swrafal.pl