Komunikaty prasowe

Szpital św. Rafała patronem Europejskiego Kursu Neurochirurgicznego EANS

W dniach 24.02 – 1.03 w Krakowie odbędzie się Europejski Kurs Neurochirurgiczny, organizowany przez Europejski Związek Towarzystw Neurochirurgicznych (EANS). Kraków został wyróżniony i wybrany przez EANS jako jedno z 12 miast Europy na stałe miejsce, gdzie kurs będzie odbywał się cyklicznie, co kilka lat. Polskim przedstawicielem z ramienia Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów jest dr hab. med. Ryszard Czepko, neurochirurg ze Szpitala św. Rafała.

„Kurs jest ważnym wydarzeniem, o znaczeniu międzynarodowym, w środowisku neurochirurgicznym. Bierze w nim udział 230 młodych neurochirurgów ze wszystkich krajów Europy, którzy szkolą się pod kierunkiem 40 wykładowców, najlepszych specjalistów w swoich działach neurochirurgii. Organizacja tak znaczącego wydarzenia w Krakowie jest wyrazem wielkiego uznania pracy polskich neurochirurgów” – mówi dr hab. med. Ryszard Czepko, neurochirurg ze Szpitala św. Rafała.

Kurs Neurochirurgiczny EANS poświęcony będzie dwóm ważnym zagadnieniom: neurochirurgii czynnościowej (m.in. leczenie chirurgiczne choroby Parkinsona i psychochirurgia), oraz neurotraumatologia (leczenie urazów czaszkowo – mózgowych). Szpital św. Rafała objął patronatem wydarzenie.