Komunikaty prasowe

Szpital św. Rafała: nowo otworzone Centrum Rekonstrukcji Piersi

Szpital św. Rafała w Krakowie uruchomił Centrum Rekonstrukcji Piersi, specjalizujące się w zabiegach rekonstrukcyjnych, w szczególności po leczeniu onkologicznym. Jest to jedna z pierwszych w Małopolsce jednostek dedykowanych tego typu zabiegom.

– Nowo powstałe Centrum Rekonstrukcji Piersi to odpowiedź na potrzeby kobiet nie tylko z Krakowa, ale także całej Południowej Polski. Rekonstrukcja piersi daje nową jakość życia dla Pacjentek, które wygrały z rakiem piersi. Na czele zespołu specjalistów Centrum stanął dr n. med. Tadeusz Witwicki, jeden z najbardziej znanych chirurgów plastycznych w Polsce i prekursor chirurgii rekonstrukcyjnej. W Szpitalu św. Rafała aktywnie działamy na rzecz walki z rakiem piersi – także w zakresie profilaktyki. Każdego roku przeprowadzamy akcję „Wygraj życie, wykonaj mammografię”, w której edukujemy kobiety w zakresie znaczenia badań mammograficznych i zachęcamy do wykonywania regularnych badań – mówi Józefa Job, dyrektor Szpitala św. Rafała.

Dr n. med. Tadeusz Witwicki jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. W 1986 r. został pracownikiem naukowym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawskiej Klinice Chirurgii Plastycznej, a następnie adiunktem w Centrum Onkologii w Warszawie w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Jest prekursorem wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Polsce. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Szkolił się w Los Angeles w USA, w Chinach, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Członek Komitetu Organizacyjnego Pierwszego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i członek założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

– Rak piersi jest chorobą, która uderza w kobiecość. Kobieta po diagnozie przeżywa stres – po pierwsze – nowotwór i strach przed chorobą, następnie utrata piersi, a potem chemia – i utrata włosów. To bardzo negatywnie wpływa na psychikę kobiety. Rekonstrukcja piersi to bardzo ważny zabieg dla kobiet, który pozwala im zacząć normalnie funkcjonować, nabrać pewności siebie – mówi Grażyna Korzeniowska, Prezes Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki”.

W Centrum Rekonstrukcji Piersi Szpitala św. Rafała wykonywane są zabiegi rekonstrukcyjne piersi protezo/ekspanderoprotezoplastyka, plastyka LD, plastyka TRAM, rekonstrukcja brodawki z otoczką oraz konsultacje chirurgiczne.

Więcej informacji uzyskać można na stronie www.swrafal.pl

Strona Krakowskiego Towarzystwa Amazonki www.amazonki.krakow.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×