Komunikaty prasowe

Szpital św. Rafała: nowo otworzone Centrum Rekonstrukcji Piersi

Szpital św. Rafała w Krakowie uruchomił Centrum Rekonstrukcji Piersi, specjalizujące się w zabiegach rekonstrukcyjnych, w szczególności po leczeniu onkologicznym. Jest to jedna z pierwszych w Małopolsce jednostek dedykowanych tego typu zabiegom.

– Nowo powstałe Centrum Rekonstrukcji Piersi to odpowiedź na potrzeby kobiet nie tylko z Krakowa, ale także całej Południowej Polski. Rekonstrukcja piersi daje nową jakość życia dla Pacjentek, które wygrały z rakiem piersi. Na czele zespołu specjalistów Centrum stanął dr n. med. Tadeusz Witwicki, jeden z najbardziej znanych chirurgów plastycznych w Polsce i prekursor chirurgii rekonstrukcyjnej. W Szpitalu św. Rafała aktywnie działamy na rzecz walki z rakiem piersi – także w zakresie profilaktyki. Każdego roku przeprowadzamy akcję „Wygraj życie, wykonaj mammografię”, w której edukujemy kobiety w zakresie znaczenia badań mammograficznych i zachęcamy do wykonywania regularnych badań – mówi Józefa Job, dyrektor Szpitala św. Rafała.

Dr n. med. Tadeusz Witwicki jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. W 1986 r. został pracownikiem naukowym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawskiej Klinice Chirurgii Plastycznej, a następnie adiunktem w Centrum Onkologii w Warszawie w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Jest prekursorem wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Polsce. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. Szkolił się w Los Angeles w USA, w Chinach, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Członek Komitetu Organizacyjnego Pierwszego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i członek założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.

– Rak piersi jest chorobą, która uderza w kobiecość. Kobieta po diagnozie przeżywa stres – po pierwsze – nowotwór i strach przed chorobą, następnie utrata piersi, a potem chemia – i utrata włosów. To bardzo negatywnie wpływa na psychikę kobiety. Rekonstrukcja piersi to bardzo ważny zabieg dla kobiet, który pozwala im zacząć normalnie funkcjonować, nabrać pewności siebie – mówi Grażyna Korzeniowska, Prezes Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki”.

W Centrum Rekonstrukcji Piersi Szpitala św. Rafała wykonywane są zabiegi rekonstrukcyjne piersi protezo/ekspanderoprotezoplastyka, plastyka LD, plastyka TRAM, rekonstrukcja brodawki z otoczką oraz konsultacje chirurgiczne.

Więcej informacji uzyskać można na stronie www.swrafal.pl

Strona Krakowskiego Towarzystwa Amazonki www.amazonki.krakow.pl