Komunikaty prasowe

Strategia z sercem – kolejna akwizycja Scanmed Multimedis

Scanmed Multimedis 23 grudnia br. nabył 100 proc. udziałów w Klinikach Kardiologii Allenort Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. To największa tegoroczna transakcja dokonana przez Grupę. W wyniku akwizycji sieć grupy powiększyła się do 34 klinik zlokalizowanych w 17 miastach w Polsce.

– Transakcja z Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. jest elementem konsekwentnie realizowanych przez Zarząd działań w obszarze konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce. Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to doskonale spozycjonowane, cieszące się zaufaniem Pacjentów jednostki osiągające imponujące rezultaty medyczne, które swoim profilem idealnie wpisują się w strategię rozwoju Grupy Scanmed, opierającą się na kompleksowości i wysokiej jakości opieki medycznej z pełną koncentracją na niesieniu pomocy Pacjentom – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to sieć 6 jednostek zlokalizowanych głównie w północnej części Polski: w Iławie, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz Kutnie, zapewniających leczenie kardiologiczne, w tym zabiegi kardiologii interwencyjnej nagłej – szczególnie w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, i  planowej – zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki oraz elektrofizjologii. Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. jest drugą co do wielkości prywatną firmą w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

– Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. dotychczasowe osiągnięcia zawdzięczają wysokiej jakości usługom, wieloletniemu doświadczeniu i kompetencjom zespołu – mówi Grzegorz Goryszewski, Prezes Grupy Allenort.

– Środki uzyskane ze sprzedaży klinik przeznaczymy na dalsze inwestycje w sektorze medycznym, tworząc fundusz inwestycyjny. Natomiast jeśli chodzi o Kliniki Kardiologii, które kupił Scanmed, liczę że będą dalej intensywnie się rozwijać. Będziemy wspierać rozwój klinik z poziomu Rady Nadzorczej – dodaje Grzegorz Goryszewski, który wraz ze wspólnikiem Markiem Szufladowiczem po sprzedaży Klinik Kardiologii Allenort, zostali jedynymi właścicielami Grupy Allenort.

– Zrealizowaliśmy nasze plany inwestycyjne związane z przejęciem udziałów w sieci Klinik Kardiologii Allenort. Choć nie oczekiwaliśmy, że tak szybko będziemy mogli przekazać firmę w ręce inwestora strategicznego, to jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji. Scanmed jest idealnym parterem branżowym dla Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. – powiedział Wojciech Szczepaniak, przewodniczący Zgromadzenia Inwestorów Capital36, zamkniętego funduszu inwestycyjnego, którego spółka celowa Humminbird1 została inwestorem finansowym Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. niespełna półtora roku temu.

Doradcą transakcyjnym udziałowców Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o., w tym – spółki Humminbird1, był Upper Finance Med Consulting. Scanmed pozyskał do swojego portfela wysokospecjalistyczny podmiot, prężnie działający na rynku kardiologii w Polsce. Również sprzedający udziały mogą mieć pełną satysfakcję, że spółka trafia do branżowego inwestora doskonale rozumiejącego działalność szpitalną – mówi Tatiana Piechota, Prezes Upper Finance Med Consulting.

 

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełno profilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 17 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 34 wielospecjalistycznych ośrodków medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich.

 

Upper Finance Med Consulting, poza doradztwem finansowym w procesie fuzji i przejęć, specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla sektora medycznego, obsługując większość prywatnych podmiotów branży medycznej działających na polskim rynku. Poza rynkiem medycznym Upper Finance jest także liderem w pozyskiwaniu finansowania dla branży deweloperskie mieszkaniowej i komercyjnej. Działając na rynku od ponad 7 lat Upper Finance, przy współpracy z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi, pośredniczył w finansowaniu inwestycji na kwotę kilku miliardów złotych.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×