Komunikaty prasowe

Startuje kolejna edycja programu adaptacyjnego dla studentów AGH

Od nowego roku akademickiego studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie po raz drugi będą mogli skorzystać z bezpłatnego programu adaptacyjnego „Adapter”.

Adresatami zainicjowanego w ubiegłym roku programu są – w pierwszej kolejności – studenci I roku. Oferta programu jest jednak skonstruowana w taki sposób, aby zainteresować nim również studentów wyższych lat. Podczas pierwszej edycji „Adaptera” z pomocy skorzystało ponad 200 osób.

Projekt jest odpowiedzią uczelni na obserwowany w ostatnich latach wzrost trudności adaptacyjnych u studentów rozpoczynających naukę. Program realizowany będzie przez uczelnię we współpracy z wyłonionym w przetargu Centrum Medycznym Scanmed Multimedis S.A. Kontynuacja pilotażowego projektu zaoferuje studentom m.in. warsztaty doskonalenia umiejętności interpersonalnych, naukę skutecznej organizacji czasu i zarządzania finansami, poznanie technik relaksacji

i umiejętności efektywnego uczenia się czy indywidualne porady specjalistów (m.in. psychologa czy psychoterapeuty).

- Bezpłatny punkt konsultacyjny przy ul. Armii Krajowej 5, będzie działał na zasadzie „otwartych drzwi”, co oznacza, że każdy student AGH – bez wcześniejszego umawiania się – może przyjść i porozmawiać o nurtujących go problemach ze specjalistą – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis S.A.

- 80% naszych studentów to osoby z poza Krakowa. Przeprowadzka do dużego miasta, nowe otoczenie i znajomości, wymagania związane

z egzaminami, stres czy kłopoty materialne – to tylko niektóre

z czynników mogących wpłynąć na kondycję psychiczną młodego człowieka. Poprzez „Adapter” chcemy pokazać im, że każdy problem, przy odpowiednim wsparciu, można pokonać – dodaje prof. Zbigniew Kąkol, Prorektor ds. Kształcenia AGH.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie: www.adapter.agh.edu.pl

Z poważaniem,

Bartosz Dembiński

Rzecznik Prasowy AGH

tel. 605 109 858,

012 617 25 45

e-mail: rzecznik@agh.edu.pl

Joanna Pydo

Rzecznik Prasowy Scanmed Multimedis

tel. 602 102 734

e-mail: Joanna.pydo@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×