Komunikaty prasowe

Sport Klinika w Żorach w Grupie Scanmed Multimedis

Scanmed Multimedis 30 grudnia br. nabył 100 proc. udziałów w Klinice Chirurgii Endoskopowej „Sport Klinika” z siedzibą w Żorach. W wyniku akwizycji sieć placówek grupy powiększyła się do 35 centrów medycznych zlokalizowanych w 18 miastach w Polsce.

Sport Klinika to innowacyjny szpital z doskonałymi doświadczeniem w zakresie leczenia schorzeń narządu ruchu. Widzimy możliwość osiągnięcia istotnych synergii w obszarze medycyny sportowej, w szczególności dla naszego Centrum Urazów Sportowych, które od lat specjalizuje się m.in. w leczeniu sportowców, dbając o ich kondycję i przywracając sprawność po urazach. Szerokie kompetencje Sport Kliniki stanowić będą idealne uzupełnienie dla dotychczasowej oferty Grupy – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Sport Klinikajest wiodącym ośrodkiem kompleksowego leczenia schorzeń i urazów narządów ruchu w Polsce. Specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik artroskopowych. W ramach placówki funkcjonuje 46‑łóżkowy szpital, poradnie specjalistyczne wraz z kompleksowym zapleczem diagnostycznym oraz nowoczesne centrum rehabilitacji.

Właściciele Sport Kliniki byli wspierani w transakcji sprzedaży przez KPMG jako doradcę finansowego, prawnego i podatkowego.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 18 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 35 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.scanmed.pl

Kontakt dla mediów: Żenia Karona, tel. 500 114 401, e-mail: zenia.karona@scanmed.pl