Komunikaty prasowe

Sport Klinika otwiera pierwszy Oddział Zamiejscowy w Opolu

20 maja 2015 r. Klinika Chirurgii Endoskopowej – Sport Klinika działająca w Żorach otworzyła swój pierwszy oddział zamiejscowy w Opolu, w ramach którego funkcjonuje poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy.

Sport Klinika w Żorach jest wiodącym ośrodkiem kompleksowego leczenia schorzeń i urazów narządów ruchu w Polsce. Specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik artroskopowych. Rocznie przeprowadza najwięcej w Polsce zabiegów rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W ramach placówki funkcjonuje 46‑łóżkowy szpital, poradnie specjalistyczne wraz z kompleksowym zapleczem diagnostycznym oraz nowoczesne centrum rehabilitacji. Obecnie, Sport Klinika inwestuje w rozwój działalności, dlatego otwiera nową placówkę w Opolu.

Sport Klinika w Żorach od lat z powodzeniem pomaga pacjentom w jak najszybszym powrocie do pełnej aktywności ruchowej. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem pacjentów. Sukces ośrodka i niewątpliwe zapotrzebowanie na jego usługi skłonił nas do otwarcia oddziału zamiejscowego, aby umożliwić dostęp do naszego doświadczenia, wiedzy oraz nowoczesnych i bezpiecznych technik operacyjnych także mieszkańcom Opola i okolic – mówi dr n. med. Henryk Noga, Dyrektor Medyczny Sport Kliniki.

Nowo otwarta poradnia mieści się w budynku Centrum Rehabilitacji RehaMedica, przy ulicy Telesfora 2. Zapisy na konsultacje przyjmuje pod numerem nr telefonu 32 475 93 10  lub 32 475 93 11 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 oraz pod numerem 77 442 37 28.

***

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 35 wielospecjalistycznych ośrodków, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko 2,5 tys. specjalistów.

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 509 37 97 00, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×