Media o nas

Siedzący tryb życia a hemoroidy

Siedząc w biurze przez wiele godzin nie zastanawiamy się nad brakiem ruchu, który może skutkować wystąpieniem problemów zdrowotnych. Jedną z bardziej bolesnych i krępujących dolegliwości jest występowanie hemoroidów, które lekarze coraz częściej łączą właśnie z małą aktywnością fizyczną!

Siedzący tryb życia jest jedną z przyczyn powstawania hemoroidów, warto częściej się ruszać, nawet gdy jesteśmy w pracy. Istotne jest, aby robić sobie przerwy w ciągłym siedzeniu – wstawać, chodzić. Udowodniono bowiem, że w grupie osób prowadzących siedzącą pracę ryzyko hemoroidów wzrasta o kilkadziesiąt procent! – mówi chirurg Marek Woźniak z Scanmed Multimedis.

Ruch i dieta!

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na nasz wygląd, samopoczucie oraz przede wszystkim zdrowie. Istotne jest zatem, aby rekreacyjna aktywność fizycznie stanowiła codzienny element naszego życia. Przy czym należy pamiętać o tym, że nadmierny wysiłek – forsowanie organizmu, może przynieść odwrotny skutek powodując występowanie hemoroidów. Niezwykle ważna jest również odpowiednia dieta. Należy dbać o dietę bogatą w warzywa, owoce oraz produkty zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego. Zaleca się również przyjmowanie dużej ilości płynów. Takie menu chroni nas przede wszystkim przed zaparciami, które bardzo często dotyczą ludzi pracujących w siedzącej pozycji. Osoby dbające o dietę powinny unikać ostrych pokarmów oraz nie nadużywanie alkoholu. Takie zachowanie chroni nie tylko przed hemoroidami, ale i innymi schorzeniami układu pokarmowego. Regularna aktywność fizyczna łączona z prawidłowym odżywianiem chroni nasz organizm przed hemoroidami, znacznie zmniejszając ryzyko ich wystąpienia – tłumaczy chirurg Marek Woźniak.

Mechanizm powstawania hemoroidów

Silne zaparcia, spowolniona perystaltyka jelit, zalegający stolec to główne przyczyny występowania hemoroidów. Z kolei przyjęcie pozycji siedzącej zamyka odpływ żylny i powoduje przekrwienie tej okolicy. Choroba zaczyna się w momencie kiedy zaczynamy czuć dyskomfort, ból, pieczenie, swędzenie, parcie na stolec, oraz kiedy zauważamy podkrwawianie – mówi chirurg Marek Woźniak.

Hemoron – innowacyjna metoda leczenia!

Hemoron jest innowacyjną metodą leczenia hemoroidów i aparatem o tej samej nazwie, wykorzystywanym podczas zabiegu. Metoda została opracowana w Stanach Zjednoczonych i polega na zastosowaniu jednobiegunowego prądu stałego, o niskim napięciu i wysokiej częstotliwości. Aparat służy do leczenia guzków krwawniczych odbytu. Metoda pozwala na obkurczenie naczyń doprowadzających do guzków krwawniczych, zmniejszając dopływ krwi i przywracając normalną wielkość guzków. Jest to jedna z nielicznych metod leczenia nieinwazyjnego, która swoimi efektami, zarówno bliskimi, jak i odległymi, dorównuje metodom operacyjnym – tłumaczy specjalista Scanmed Multimedis. Metodą tą można leczyć niemal wszystkich Pacjentów, oprócz kobiet w ciąży i osób chorych na nowotwory. – Aparat najlepiej nadaje się do wczesnych stadiów guzków czyli I i II stopnia. Metoda sprawdza się również w leczeniu poważniejszych zmian chorobowych z tym, że wówczas zabiegów wykonujemy więcej. Hemoron jest alternatywą dla leczenia operacyjnego. Jest to metoda godna polecenia, gdyż nie wymaga znieczulenia Pacjenta i to jest dużą zaletą oraz nie jest obarczona powikłaniami – wyjaśnia chirurg Marek Woźniak.

Schorzenie należy do grupy chorób, których się po prostu wstydzimy. Problem hemoroidów jest krępujący stąd też wizyta u lekarza niesie ze sobą stres. Jednak warto myśleć wówczas o zdrowiu – tylko porada specjalisty oraz właściwe leczenie mogą przywrócić nam radość życia.

  • http://www.abcgospodyni.pl/kobiety.html
  • http://www.stylownik.pl/a-2360-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.choroby.senior.pl/78,0,Siedzacy-tryb-zycia-Uwaga-na-hemoroidy,15265.html
  • http://www.ikoniec.pl/a-9670-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.thefoo.pl/a-9948-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://cobos.com.pl/a-9915-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.galeriaprzychodnia.pl/a-101-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.shaping.pl/a-7989-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.polska-kosmetyki.pl/a-6803-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html
  • http://www.farmaceutyk.biz/a-6155-siedzacy-tryb-zycia-a-hemoroidy.html

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×