Aktualności

image002 12 kwietnia 2016

Scanmed partnerem 50+ Sport Kraków 2016 I edycji wydarzenia mającego na celu promocję aktywności fizycznej po 50 roku życia!

Aktywność fizyczna po 50 roku życia to temat wrażliwy, obarczony wieloma mitami nie zawsze prawdziwymi. Tymczasem prawda jest prosta – zawsze warto się ruszać, tylko trzeba to robić z głową.

Avatar Centrala Ruchu postanowiło przełamać stereotypy, zachęcić wszystkich zarówno wyczynowców jak i początkujących do aktywności fizycznej.

W ofercie weekendu uczestnicy mogli wybrać się na różnorodne zajęcia fitness a także wykłady i konsultacje oraz cieszące się zainteresowaniem treningi biegowe, wspinaczkowe czy też pływackie . Osoby, które odważyły się zapisać na ten sportowy weekend  czekało mnóstwo atrakcji, nie tylko sportowych. Wśród nagród znalazły się kupony upominkowe na badania diagnostyczne ufundowane przez Scanmed.

Pierwszy weekend kwietnia w Krakowie pokazał, że nasi 50- 60-a nawet 70 latkowie są na ruch gotowi, trzeba im tylko pokazać możliwości.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×