Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zaprasza na konferencję „Zabezpieczenie medyczne imprez masowych”

Scanmed Multimedis SA organizuje konferencję „Zabezpieczenie medyczne imprez masowych”, która odbędzie się 30 marca 2012. Tematyka konferencji jest szczególnie istotna w związku z wejściem w życie nowych regulacji prawnych w tym zakresie – tj. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6-02-2012 roku. Nowe regulacje prawne wchodzą w życie z dniem 1.04.2012 r.

- Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu medycznym imprez masowych. W związku z wejściem w życie nowych regulacji prawnych pragniemy zaprosić instytucje i firmy zajmujące się organizacją takich wydarzeń na konferencję, w trakcie której będą mogli zapoznać się z zarówno z normami prawnymi, jak i zagadnieniami z zakresu organizacji oraz psychologii tłumu. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Tematyka podejmowana w trakcie konferencji „Zabezpieczenie medyczne imprez masowych” zorganizowana będzie w następujące bloki tematyczne:

Przepisy szczegółowe dotyczące zabezpieczenia medycznego w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6-02-2012 roku

Przepisy prawne dotyczące organizacji i planowania zabezpieczenia imprez masowych

Zarządzanie personelem, zadania kierownika zabezpieczenia imprezy masowej

Psychologia tłumu

Prelegenci prowadzący poszczególne bloki mają wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych (m.in. szef pionu pogotowia Scanmed Multimedis, czy pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie). Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zajmujących się organizacją tego typu wydarzeń, m.in. przedstawicieli klubów sportowych i organizacji sportowych, samorządów studenckich, agencji eventowych, organizatorów festiwali i wydarzeń muzycznych, itp. W ramach konferencji w Szpitalu św. Rafała w Krakowie odbędzie się pokaz sprzętu do ratownictwa medycznego włącznie z karetką, zaprezentowanie procedury oraz nowoczesnych technik ratowania życia.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za zabezpieczenie m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, Cracovia Interrun 2011, jako Partner Medyczny, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 68. Tour de Pologne.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konferencji mogą dokonać zapisu wysyłając maila pod adres: konferencja@multimedis.pl Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Konferencja odbywać się będzie w sali konferencyjnej w placówce Scanmed Multimedis znajdującej się przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×