Media o nas

Scanmed Multimedis zaprasza na bezpłatny kurs samokontroli piersi

Jeszcze tylko w najbliższy piątek (29 sierpnia) w Centrum Medycznym Scanmed Multimedis przy Al. Niepodległości 107/109 w Warszawie będzie można wziąć udział w darmowym kursie samokontroli piersi. Organizatorem akcji pod tytułem „Reguły gry są proste! Badasz – wygrywasz!” jest Scanmed Multimedis S.A., jeden z liderów na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce.

Lekarze są zgodni, samokontrola piersi jest podstawowym, bardzo ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi. Badając się regularnie kobieta dokładnie wie jak wyglądają jej piersi. Dlatego też łatwo i szybko może wyczuć niepokojące ją zmiany i zgłosić się z nimi do specjalisty. Stąd, Scanmed Multimedis podjął decyzję o wprowadzeniu do oferty swych usług, kurs samokontroli piersi.

- Nasze pacjentki często pytają, jak mogą samodzielnie nauczyć się kontrolować swoje piersi. Dlatego specjalnie dla nich uruchomiliśmy kurs samokontroli piersi. Myślę, że dzięki niemu łatwiej im będzie dostrzec niepokojącą zmianę i pokazać ją lekarzowi – komentuje ginekolog Marta Blumska-Janiak. Trzeba jednak pamiętać, że samokontrola nie zwalnia kobiet z obowiązków regularnych badań profilaktycznych takich jak usg czy mammografia – dodaje doktor M. Blumska-Janiak.

W sierpniu akcja prowadzona jest w warszawskiej placówce tej firmy na Mokotowie. Najbliższe zajęcia odbędą się w ten piątek, w godz. 17:00 – 20:00. Aby uzyskać więcej informacji o akcji i zapisać się na bezpłatny kurs skorzystaj z Telefonicznego Centrum Obsługi: 801 462 988.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej

w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi

w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

    Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

    Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

    Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

    Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

    ×