Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zapewni opiekę medyczną podczas jubileuszowego 70-tego Tour de Pologne

Załogi medyczne Grupy Scanmed Multimedis zapewnią opiekę medyczną podczas VII etapu wyścigu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków. Ostatni etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce odbędzie się 3 sierpnia. 37 kilometrowy odcinek wyścigu zakończy się na Rynku Głównym w Krakowie.

70 edycja Tour de Pologne, to VII-etapowy szosowy wyścig kolarski, którego historia sięga 1928 roku. Tegoroczne Tour de Pologne odbędzie się między 27 lipca a 3 sierpnia 2013 roku. Po raz pierwszy w historii wyścigu kolarze wystartują poza granicami Polski – we włoskim Rovereto w Trydencie. W słonecznej Italii rozegrane zostaną pierwsze dwa odcinki wyścigu.

- Podczas VII etapu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków dwie załogi medyczne Scanmed Multimedis zadbają o bezpieczeństwo zawodników oraz zgromadzonej publiczności. To dla nas zaszczyt wspierać już po raz kolejny ten wspaniały wyścig, podczas którego ścigają się legendy kolarstwa– mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

- Oprócz zabezpieczenia Tour de Pologne, każdy zainteresowany na Rynku Głównym w Krakowie będzie miał możliwość wykonania podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia krwi, pomiar BMI i poziomu glukozy we krwi oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. A wszystko to w ramach akcji profilaktycznej, prowadzonej na Rynku Głównym w Krakowie – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Jako impreza towarzysząca Tour de Pologne odbędzie się Mini Tour de Pologne, która wystartuje już po raz szósty i rozpocznie się 3 sierpnia br. na Rynku Głównym w Krakowie. Poprzednie edycje zgromadziły około 7,5 tyś. uczestników. Wyścig jest rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×