Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zapewni opiekę medyczną podczas jubileuszowego 70-tego Tour de Pologne

Załogi medyczne Grupy Scanmed Multimedis zapewnią opiekę medyczną podczas VII etapu wyścigu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków. Ostatni etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce odbędzie się 3 sierpnia. 37 kilometrowy odcinek wyścigu zakończy się na Rynku Głównym w Krakowie.

70 edycja Tour de Pologne, to VII-etapowy szosowy wyścig kolarski, którego historia sięga 1928 roku. Tegoroczne Tour de Pologne odbędzie się między 27 lipca a 3 sierpnia 2013 roku. Po raz pierwszy w historii wyścigu kolarze wystartują poza granicami Polski – we włoskim Rovereto w Trydencie. W słonecznej Italii rozegrane zostaną pierwsze dwa odcinki wyścigu.

- Podczas VII etapu Tour de Pologne Wieliczka-Kraków dwie załogi medyczne Scanmed Multimedis zadbają o bezpieczeństwo zawodników oraz zgromadzonej publiczności. To dla nas zaszczyt wspierać już po raz kolejny ten wspaniały wyścig, podczas którego ścigają się legendy kolarstwa– mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

- Oprócz zabezpieczenia Tour de Pologne, każdy zainteresowany na Rynku Głównym w Krakowie będzie miał możliwość wykonania podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia krwi, pomiar BMI i poziomu glukozy we krwi oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. A wszystko to w ramach akcji profilaktycznej, prowadzonej na Rynku Głównym w Krakowie – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Jako impreza towarzysząca Tour de Pologne odbędzie się Mini Tour de Pologne, która wystartuje już po raz szósty i rozpocznie się 3 sierpnia br. na Rynku Głównym w Krakowie. Poprzednie edycje zgromadziły około 7,5 tyś. uczestników. Wyścig jest rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.