Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zadba o zdrowie klientów Próchnika

W salonach Próchnika – znanej, polskiej marki modowej, klienci od 1października będą mogli otrzymać polisę MediPlan Próchnik. Do jej uruchomienia wystarczy zakup odzieży z kolekcji Próchnika. Partnerem programu MediPlan, oprócz firmy Scanmed Multimedis S.A., jednego z liderów na rynku prywatnej opieki medycznej, jest AXA Assistance – jedna z czołowych marek na rynku ubezpieczeń.

Dzięki nawiązanej współpracy trzech znanych w swoich sektorach marek, klient zyskuje nowatorski na naszym rynku produkt, czyli ubezpieczenie MediPlan Próchnik.

- Praca nad tym przedsięwzięciem była bardzo intensywna i twórcza, gdyż zależało nam na przekazaniu klientowi atrakcyjnego i innowacyjnego produktu. Dzięki doświadczeniu specjalistów z trzech branż, wypracowaliśmy pionierskie rozwiązanie w postaci polisy ubezpieczenia zdrowotnego dodawanej do produktów Próchnika. Gwarantuje ona klientom tej znanej, polskiej marki dostęp do profesjonalnych usług medycznych oferowanych między innymi w Szpitalu św. Rafała, należącym do Grupy Scanmed Multimedis – podkreśla Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A. – Dzięki programowi MediPlan Próchnik, klient sieci salonów Próchnika dokonując zakupów, bez żadnych formalności ani dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem, otrzymuje ochronę, bezpieczeństwo oraz faktyczną pomoc i wysokiej klasy opiekę medyczną – dodaje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Zakup uprawniający do otrzymania karty może zostać zrealizowany w okresie od 01 października 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. Uczestnik programu MediPlan Próchnik zostaje objęty ochroną ubezpieczeniową już od momentu zakupu produktu w salonie Próchnika i może korzystać ze świadczeń przez okres jednego roku.

W ramach ubezpieczenia klient zyskuje m.in. wsparcie całodobowej, profesjonalnej infolinii medycznej, gdzie otrzyma informację nie tylko o dawkowaniu leków, odpowiedniej diecie czy najbliższej placówce medycznej, ale również o programie zniżek stomatologicznych jakie przysługują mu w ramach ubezpieczenia. Natomiast w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, opiekun medyczny infolinii zorganizuje całość procesu diagnostyki

i leczenia jego skutków.

Ochrona uruchamiana jest w przypadku drobnych urazów stawów – jak skręcenia lub zwichnięcia, urazów kostnych, ale również poważniejszych zdarzeniach, jak np. urazy kręgosłupa, oka, głowy czy urazy narządów wewnętrznych. W takich zdarzeniach bezpłatne usługi medyczne realizowane są w sieci placówek Grupy Scanmed Multimedis, Szpitalu św. Rafała oraz sieci 700 placówek medycznych na terenie całego kraju.

Klientom, korzystającym w ramach programu MediPlan Próchnik z placówek Grupy Scanmed Multimedis oraz Szpitala św. Rafała, przysługują korzyści w postaci m.in. specjalistycznych badań diagnostycznych czy transportów medycznych.

Więcej szczegółów o programie MediPlan Próchnik na stronie www.prochnik.pl/MediPlan

***

Próchnik S.A. to jedna z najstarszych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie; ceniona marka odzieżowa z segmentu klasycznej mody męskiej i damskiej. Marka PRÓCHNIK istnieje na rynku od 1948 r. i niezmienne cieszy się sympatią oraz zaufaniem Klientów. Rozbudowane kolekcje zapewniają klientom swobodę wyboru i możliwość kreowania własnego wizerunku i niepodrabialnego stylu. Oferta Próchnika obejmuje klasyczne koszule i garnitury czy legendarne płaszcze, których tradycja sięga początków łódzkiej firmy; ale nie tylko: wszelkie dodatki, buty czy koszulki polo dopełniają katalogu dostępnych produktów. Wiemy, że klasyczna elegancja jest zawsze w modzie, a Próchnik posiadł umiejętność połączenia jej z najnowszymi trendami.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: www.prochnik.pl

Kontakt dla mediów: Karolina Mościcka-Bauer, Marketing Manager, tel. +48 602 704 630, e-mail: kb@karolinabauer.pl

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 23 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, Senior PR Manager, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

AXA Assistance to marka reprezentowana w Polsce przez Inter Partner Assistance S.A. Oddział w Polsce oraz Inter Partner Assistance Polska S.A. Inter Partner Assistance działa w Polsce od 1994 roku i zapewnia usługi assistance dla milionów Polaków i jest liderem

w obszarze ubezpieczeń medycznych.

Kontakt dla mediów: Marzena Bandurewicz, Business Unit Healt Director, tel 22 529 84 58, email. Marzena.Bandurewicz@ipa.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×