Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle

Już w najbliższy weekend (24-26.02.2012) odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Zespół medyczny Scanmed Multimedis będzie czuwał nad bezpieczeństwem imprezy.

Najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego w Wiśle są jedynymi, które odbywać się będę w Polsce. To już czwarte zawody tego turnieju, które rozgrywać się będą na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

W Wiśle planujemy przygotować 4,5 tys. miejsc siedzących oraz 3,5 tys. miejsc stojących. Około ośmiu tysięcy kibiców będzie więc mogło obejrzeć te zawody w dobrych warunkach. Mam nadzieję, że dopisze widownia. – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich to międzynarodowy cykl zawodów sportowych, będący do zeszłego roku najważniejszym cyklem w skokach kobiet obecnie zapleczem Pucharu Świata mężczyzn i kobiet.

– Cieszymy się, że zespół medyczny Scanmed Multimedis będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników Pucharu Kontynentalnego. To kolejne ważne wydarzenie sportowe, które – jako partner Polskiego Związku Narciarskiego, zabezpieczaliśmy tej zimy – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez sportowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za zabezpieczenie m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, Cracovia Interrun 2011, jako Partner Medyczny, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 68. Tour de Pologne.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×