Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza zawody Puchar Świata w Skokach Narciarskich

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce odbędą się w dniach 9.01 (w Wiśle) oraz 11-12.01 (w Zakopanem). Zespół medyczny Scanmed Multimedis będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników obu zawodów.

– Jako partner Polskiego Związku Narciarskiego mamy przyjemność zabezpieczać tak prestiżowe zawody, jakim jest Puchar Świata w skokach narciarskich. Nasi specjaliści będą dbać nie tylko o zdrowie i bezpieczeństwo widzów zawodów, ale również reprezentantów Polski. Lekarze Szpitala św. Rafała znajdują się bowiem w kadrze medycznej reprezentacji – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Tegoroczne zawody Pucharu Świata mają historyczny wymiar – po raz pierwszy odbędą się w innym mieście poza Zakopanem. Skoczkowie walczyć będą o punkty w klasyfikacji generalnej na skoczni im. Adama Małysza w Malince. Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich organizowane są od 1979 roku. Dotychczas czterech polskich skoczków triumfowało w konkursach Pucharu Świata – Stanisław Bobak (raz, 1980), Piotr Fijas (3 razy, 1980–1986), Adam Małysz (39 razy, 1996–2011) i Kamil Stoch (5 razy, 2011–2012).

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Każdego roku firma zabezpiecza ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dotychczas miała przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Cracovia Interrun jako Partner Medyczny, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 69. Tour de Pologne. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×