Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej

Już w najbliższy weekend (1-2.09) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej na Igelicie. Po raz trzeci w historii impreza będzie miała miejsce w Wiśle. Zespół medyczny Scanmed Multimedis będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników obu konkursów.

– Jako partner Polskiego Związku Narciarskiego mamy przyjemność zabezpieczać tak prestiżowe zawody, jakimi są Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Do tej pory Scanmed Multimedis odpowiadał za bezpieczeństwo uczestników ważnych wydarzeń organizowanych przez PZN, jak m.in. Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich w Szczyrku i pierwsze, historyczne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Tegoroczna rywalizacja jest szczególna ze względu na międzynarodowy charakter. W Mistrzostwach uczestniczyć będzie 20 najlepszych czeskich zawodników, a równocześnie z Mistrzostwami Polski rozstrzygnięte zostaną Mistrzostwa Republiki Czeskiej, a na koniec turnieju odbędą się dwie dekoracje. Zapowiadany jest udział w zawodach czołowych skoczków z obu krajów.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Każdego roku firma zabezpiecza ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dotychczas miała przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Cracovia Interrun jako Partner Medyczny, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, oraz Finału 69. Tour de Pologne. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×