Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza IX Krakowski Bieg Sylwestrowy

Krakowski Sylwester jak co roku upływa pod znakiem sportu, a to za sprawą IX Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Organizatorami biegu są Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zespół Scanmed Multimedis odpowiadać będzie za zabezpieczenie medyczne imprezy.

– Cieszymy się, że po raz kolejny jako Partner Medyczny wydarzeń organizowanych przez Miasto Kraków możemy dbać o bezpieczeństwo uczestników najważniejszych krakowskich inicjatyw sportowych. Bieg Sylwestrowy to nie tylko wspaniała zabawa, ale również istotne wydarzenie sportowe, przyczyniające się do wzrostu popularności dyscyplin biegowych oraz promocji zdrowego trybu życia – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Uczestnicy Biegu Sylwestrowego mogą startować na dwóch dystansach: Radosna Dziesiątka (10km) i Smocza Piątka (5km). Trasa biegu rozpoczyna się i kończy na Rynku Głównym. Krakowski Bieg Sylwestrowy jest wyjątkowy, bo zdecydowana większość startujących przebiera się w wymyślne, kolorowe stroje. Niektórzy biegacze tworzą nawet nieprawdopodobne konstrukcje łodzi, samolotów i innych wehikułów, którymi przemierzają centrum miasta. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone w specjalnym konkursie. W biegu weźmie udział ponad 1500 osób.

– Krakowski Bieg Sylwestrowy to doskonały sposób, by sportowo zakończyć ten rok. Bezpieczeństwo uczestników biegu jest naszym priorytetem, cieszymy się, że po raz kolejny mamy przyjemność współpracować ze Scanmed Multimedis. – mówi Łukasz Mrugalski z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, Finału 68. Tour de Pologne, Cracovia Interrun. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. Każdego roku firma zabezpieczała ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×