Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza finał 69. Tour de Pologne

Tour de Pologne wystartował już po raz 69! Kolarze zmagać się będą z 7-etapową trasą rozpoczynającą się w Karpaczu, a kończącą się w Krakowie. Scanmed Multimedis będzie zabezpieczać ostatni, finałowy etap wyścigu.

- Już po raz drugi mamy przyjemność zabezpieczać tak prestiżowe wydarzenie sportowe, jakim jest Tour de Pologne. Powierzenie nam bezpieczeństwa uczestników tak znaczącego wydarzenia jest potwierdzeniem wysokich kompetencji i doświadczenia Scanmed Multimeids – każdego roku zabezpieczamy ponad 120 najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Współpracujemy z licznymi organizacjami sportowymi, m.in. jesteśmy świadczeniodawcą usług dla Wisły Kraków i Towarzystwa Sportowego Wisła, Partnerem Medycznym Polskiego Związku Narciarskiego oraz Partnerem Medycznym wydarzeń sportowych organizowanych przez Miasto Kraków – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis SA.

Tour de Pologne jest najważniejszym wyścigiem kolarskim w Polsce. Po raz pierwszy wystartował w 1928 roku. Od 2005 roku Tour de Pologne został włączony do cyklu imprez UCI Pro Tour (cykl najważniejszych imprez kolarskich). W skład tej wyselekcjonowanej grupy weszły trzy wielkie toury (Grand Tour): Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, klasyki Pucharu Świata, wyścigi etapowe kategorii 2.HC (np. Paryż – Nicea, Tour de Suisse), klasyki 1.HC (np. La Flèche Wallonne – Walońska Strzała). Tour de Pologne przyczynił się do promocji kolarstwa w Polsce – czego dowodem jest rosnąca popularność wyścigu. Każdego roku trasę wyścigu obserwuje ponad 3 mln Polaków.

Scanmed Multimedis już po raz drugi zabezpieczać będzie finałowy odcinek Tour de Pologne. Firma posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas firma odpowiadała za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, Cracovia Interrun.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×