Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis zabezpiecza BNP Paribas Katowice Open

Grupa Scanmed Multimedis odpowiadać będzie za zabezpieczenie turnieju tenisowego BNP Paribas Katowice Open, zaliczanego do cyklu WTA Tour. Turniej rozgrywany będzie w katowickim Spodku w dniach 8 – 14.04.2013

Turniej tenisowy BNP Paribas Katowice Open należy do grona najbardziej prestiżowych rozgrywek tenisowych na świecie, wliczany jest do cyklu Women’s Tennis Association Tour. Zawodniczki walczą o pulę nagród w wysokości 235 tysięcy dolarów.

– Specjaliści Scanmed Multimedis odpowiadać będą za bezpieczeństwo widzów BNP Paribas Katowice Open. Nasze bogate doświadczenie w obszarze dostarczania zabezpieczenia medycznego zostało po raz kolejny docenione przez organizatorów prestiżowych wydarzeń sportowych. Każdego roku nasza spółka zapewnia zabezpieczenie 120 imprez masowych – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

Women’s Tennis Association (WTA) to największa na świecie organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, tenisistki oraz federacje sędziowskie. Tegoroczna edycja BNP Paribas Katowice Open jest pierwszą w historii. Turniej transmitowany będzie przez TVP.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miała przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Finału 69. Tour de Pologne, Zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, Mistrzostw Polski w Skokach Narciarskich.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×