Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis wspiera akcję „Wejdź z nami na K2”

Scanmed Multimedis zapewni bezpieczeństwo medyczne uczestników wyprawy „Wejdź z nami na K2” organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. 12 maja Janusz Świtaj i 7 niepełnosprawnych osób wejdzie na swoje K2, czyli Kopiec Kościuszki.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć tak inspirujący projekt , jakim jest wyprawa „Wejdź z nami na K2”. Już kolejny (i na pewno nie ostatni) raz możemy wesprzeć inicjatywy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”– mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis SA.

Liczba uczestników wyprawy ma znaczenie symboliczne. Łącznie z Januszem Świtajem będzie ich w sumie ośmiu, ponieważ prawdziwy szczyt K2, który znajduje się w Karakorum, jest ośmiotysięcznikiem. Wzgórze, na którym wznosi się Kopiec Kościuszki ma około 300 m n.p.m., wysokość samego Kopca jest równa 35,54 m.

– Dla zdrowej osoby taka wysokość, być może, wydaje się czymś śmiesznym, ale dla kogoś, kto jest całkowicie sparaliżowany i zależny od respiratora, jest to prawdziwe K2. Poza tym droga na Kopiec jest wyboista i bardzo wąska, co dla osób poruszających się na wózkach stanowi niemałe wyzwanie – mówi Janusz Świtaj, pracownik Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i kierownik wyprawy na „K2”.

Scanmed Multimedis S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w szerokie spektrum działań na rzecz wspierania edukacji prozdrowotnej, a także ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne). Spółka wspierała liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Kniaż Igor”, nagrody studenckie Mediatory czy patronat medyczny Opery Krakowskiej. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Pogotowie Teatralne Teatru Groteska). Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.