Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis uruchamia program Zdrowy Uczeń

Wyniki raportu GUS na temat stanu zdrowia dzieci w wieku szkolnym są zatrważające – 90% dzieci ma wady rozwojowe, 25% choroby przewlekłe, 12% ma nadwagę. W odpowiedzi na ten znaczący społeczny problem, Scanmed Multimedis przygotował program Zdrowy Uczeń.

Z raportu GUS wynika, że najczęstszym przewlekłym schorzeniem są alergie, choruje na nie co szóste badane dziecko. Na tysiąc dzieci z problemami rozwojowymi, ponad połowa ma wady wzroku. Wśród młodych ludzi stale rośnie wskaźnik otyłości. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia w 2000 r. otyłość i nadwaga występuje u ponad 12 procent dzieci w wieku od roku do 18 lat. Problem próchnicy dotyka aż 70 proc. trzylatków i 90 proc. sześciolatków. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka wynika, że wady postawy ma 90 procent dzieci. Poważne schorzenia, jak skolioza, rozwijają się u 1–2 proc. dzieci.

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się nie tylko w czynnikach genetycznych, ale również socjoekonomicznych i środowiskowych. Zmienił się styl życia i dieta młodych ludzi. Innym ważnym czynnikiem jest również problem z dostępnością profesjonalnej opieki pediatrycznej. Średnia wieku pediatry w Polsce to 58 lat. W 2008 na ponad 7 mln dzieci przypadało ok. 7,5 tys. pediatrów, co jest ilością niewystarczającą o co najmniej o 4 tys. Pediatria znalazła się już na liście specjalizacji priorytetowych. Często wskazuje się również, że pracujący rodzice mają problem z umówieniem wizyty w dogodnym dla siebie terminie, w rezultacie zaniedbywana jest profilaktyka, a dzieci trafiają do pediatrów dopiero, kiedy zaczynają odczuwać dolegliwości.

W odpowiedzi na ten palący problem społeczny, Scanmed Multimedis przygotował specjalny program „Zdrowy uczeń”, którego celem jest efektywne wspomaganie rozwoju dzieci w wieku szkolnym. Oferta skierowana do szkół podstawowych na terenie miasta Krakowa, przygotowana z myślą o wszystkich osobach (rodzicach, opiekunach, pracownikach dydaktycznych), które czynnie uczestniczą we wszystkich formach aktywności dzieci.

- Program „Zdrowy Uczeń” ma na celu zapewniać pełnowymiarową opiekę pediatryczną dla dzieci – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę w tym diagnostykę obrazową, badania analityczne po wizyty domowe. Podstawową zaletą programu jest jego kompleksowość – zarówno konsultacje 43 specjalistów dziecięcych, jak i wszystkie niezbędne badania wykonać można w jednym miejscu, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy i skraca czas, który może zaważyć na wynikach leczenia. Poprzez realizację wizyt domowych przez lekarzy pediatrów troszczymy się o dzieci także całodobowo, codziennie w dni robocze oraz w dni wolne od pracy oraz święta. Dodatkowo dzieciom chwilowo lub trwale niezdolnym do samodzielnego przemieszczania się zapewniamy usługę transportu medycznego umożliwiającą bezpieczny i komfortowy przewóz do szpitali, miejsc zamieszkania lub pomiędzy jednostkami medycznymi. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

W ramach programu Scanmed Multimedis oferuje możliwość skorzystania z świadczeń medycznych zapewniających kompleksową opiekę medyczną i profilaktykę dla dziecka w wieku szkolnym w preferencyjnych warunkach cenowych. Program zapewnia:

Opiekę pediatryczną

Opiekę wyjazdową

Opiekę specjalistyczną z zakresu alergologii, chirurgii, dermatologii, endokrynologii, hematologii, kardiologii, kardiochirurgii, laryngologii, nefrologii, neurologii, okulistyki, ortopedii, rehabilitacj, urologii

Badania diagnostyczne i badania ambulatoryjne

Opiekę stomatologa dziecięcego

EEG-Biofedback – treningi mózgu (nowoczesna metoda podnoszenia efektywności pracy naszego mózgu poprzez wykorzystywanie biologicznego sprzężenia zwrotnego, na podstawie którego Pacjent uczy się w świadomy i kontrolowany sposób)

Rehabilitację dla dzieci i młodzieży

Profilaktykę

Szkolenia z I pomocy przedmedycznej – Mały Ratownik

Program Zdrowy Uczeń realizowany jest na terenie Krakowa w dwóch wielospecjalistycznych centrach medycznych, znajdujących się przy ul. Armii Krajowej 5 oraz ul. Podgórskiej 36. Ponadto w placówce przy ul. Wrocławskiej 53 i ul. Bochenka 12 realizowane są badania diagnostyki obrazowej.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.