Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis S.A. rozwija sieć placówek

Zarząd Scanmed Multimedis podpisał w dniu 7 lutego 2012 roku umowę najmu lokalu w Katowicach przy ul. Korczaka 10, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności leczniczej. Przychodnia w Katowicach będzie 17 placówką spółki na terenie Polski, pierwszą w województwie śląskim.

- Zgodnie z realizowaną strategią rozwoju podpisaliśmy umowę najmu pod nową placówkę medyczną w Katowicach – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis. Przychodnia będzie oferowała usługi medyczne w ramach lecznictwa ambulatoryjnego, obejmującego poradnie: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistów oraz świadczenia diagnostyczne. Otwarcie przychodni w Katowicach planowane jest na trzeci kwartał 2012.

Rozwój placówki w Katowicach będzie polegał na systematycznym powiększania bazy pacjentów

w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, a równocześnie na rozwoju świadczeń specjalistycznych, finansowanych w modelu komercyjnym (fee-for-services). Finansowanie pochodzi zarówno od Klienta indywidualnego jak również Klienta korporacyjnego, w tym Ubezpieczycieli.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI