Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis S.A. przejmie kontrolę na Medrun Sp. z o.o.

Scanmed Multimedis SA zawarła umowę w której zobowiązała się do kupna 51 proc. udziałów spółki Medrun. Dzięki temu notowana na New Connect firma medyczna z portfela Black Lion NFI znacznie rozszerzy swoją działalność o nowe lokalizacje w Warszawie i Wrocławiu.

- Umowa inwestycyjna zawarta z Medrun stanowi realizację jednego z elementów strategii rozwoju Scanmed Multimedis SA, polegającego na wprowadzaniu modelu fee-for-service w opiece medycznej do największych miast w Polsce. Przejęcie kontroli powinno pozytywnie wpłynąć na nasze wyniki i finansowe. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Medrun Sp. z o.o. posiada przychodnię o powierzchni 800 m2 w Warszawie przy Alei Niepodległości 107/109, gdzie znajduje się 21 gabinetów (w tym 3 zabiegowe), w których realizowany jest szeroki zakres badań diagnostycznych, specjalistyczne porady lekarskie dla dorosłych i dzieci oraz świadczenia stomatologiczne. Spółka prowadzi również we Wrocławiu placówkę medyczną o powierzchni 350 m2, w której realizowane są ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne.

Rozszerzona infrastruktura pozwoli na rozwinięcie na terenie tego miasta nowych linii biznesowych, między innymi usług transportów sanitarnych.

Scanmed Multimedis S.A. działa poprzez sieć 17 placówek medycznych w czterech miastach na terenie Polski (Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa). Innowacyjność modelu biznesowego spółki polega na łączeniu świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej przede wszystkim na rzecz d środowisk akademickich ze specjalistyczną opieką zdrowotną, finansowaną ze środków prywatnych w formie fee-for-services. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do Klienta indywidualnego, jak i korporacyjnego, w tym Ubezpieczycieli.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.