Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis przejmuje szpital okulistyczny Weiss Klinik

Scanmed Multimedis 16 kwietnia br. nabył 100 proc. udziałów w szpitalu okulistycznym Weiss Klinik. W wyniku akwizycji sieć placówek grupy powiększyła się do 27 centrów medycznych zlokalizowanych w 10 miastach w Polsce.

– Transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada istotną rolę Scanmed Multimedis S.A. w konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce, zarówno w segmencie ambulatoryjnym, jak również szpitalnym. Szpital Weiss Klinik to doskonale spozycjonowana w segmencie okulistycznym jednostka, z którą Grupa Scanmed osiągnie istotne synergie. W najbliższym czasie będziemy się koncentrować na rozszerzeniu oferty medycznej Weiss Klinik między innymi poprzez utworzenie Centrum Leczenia Zeza – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Weiss Klinik to jeden z wiodących ośrodków okulistycznych w Polsce, obecny na rynku od 2005 roku. W ramach placówki w Chorzowie funkcjonuje 22-łóżkowy szpital oraz poradnie specjalistyczne – okulistyczna, chirurgii plastycznej i ogólnej, a także filia w Gliwicach z poradnią okulistyczną oraz pracownią i salonem optycznym. Jednostka specjalizuje się w laserowej korekcji wad wzroku, w leczeniu zaćmy i innych schorzeń okulistycznych dorosłych i dzieci, wykonuje również zabiegi chirurgii plastycznej.

Przejęcie Weiss Klinik zostało sfinansowane ze środków własnych.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych ośrodków medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl