Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis przebada sąsiadów z warszawskiego Mokotowa

Już w najbliższą sobotę, 31 maja w godzinach 11.00 – 15.00 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a odbędzie się festyn z okazji Dnia Sąsiada. Współorganizatorami wydarzenia są instytucje i organizacje pozarządowe z dzielnicy Mokotów – Wierzbno oraz Scanmed Multimedis S.A., który z tej okazji zaoferuje uczestnikom wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych.

– Od lat dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie społeczności lokalnych, organizując dziesiątki akcji profilaktycznych. Tym razem przebadamy sąsiadów naszej warszawskiej placówki zlokalizowanej na Mokotowie – mówi Edyta Kisielińska-Watrak, Dyrektor ds. Rozwoju w Scanmed Multimedis S.A.

– Chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Zespół medyczny Scanmed Multimedis przygotował także warsztaty edukacyjne i zabawy dla dzieci – dodaje Edyta Kisielińska-Watrak.

W programie są również: warsztaty ceramiczne i taneczne, pokaz tańców świata, występy zespołów „Fasolinki” i „Sonata” z Mokotowskiego Klubu Seniora i wiele innych atrakcji. Podczas sąsiedzkiego spotkania uczestnicy wymienią się też książkami i wezmą udział w kiermaszu. Na zgłodniałych czekać będą świeże potrawy z grilla.

Dzień Sąsiada to największe święto lokalnych społeczności w Europie, wywodzące się z Francji. W Warszawie obchodzone od 5 lat, z każdym kolejnym rokiem przyciąga coraz większą rzeszę sympatyków. Scanmed Multimedis angażuje się w obchody tego dnia od początku swojej działalności w Warszawie.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 27 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×