Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis partnerem medycznym Wielkiego Koncertu Charytatywnego „Tak dla Nowaków!”

Scanmed Multimedis został partnerem medycznym Wielkiego Koncertu Charytatywnego „Tak dla Nowaków”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 kwietnia o godzinie 17.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na budowę domów dla rodzin Nowaków, które w wyniku katastrofy awionetki straciły dorobek całego życia.

- Jest nam niezmiernie miło, że jako partner medyczny będziemy dbać o bezpieczeństwo gości Wielkiego Koncertu Charytatywnego „Tak dla Nowaków”. Popieramy tę inicjatywę i mamy nadzieję, że koncert przyczyni się do zebrania środków na odbudowę domów Państwa Nowaków. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

W trakcie koncertu wystąpią liczni znani polscy artyści, jak Halina Frąckowiak, Halina Mlynkova, Lidia Jazgar, Beata Bednarz, Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Olek Klepacz oraz Janusz Radek. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Wodecki.

Zebrane w trakcie koncertu środki zostaną przekazana na odbudowę domów rodzin Nowaków, które zostały zniszczone w trakcie wypadku awionetki w sierpniu 2011 roku. Koordynacją i organizacją akcji społecznej „Tak dla Nowaków!” zajmuje się Stowarzyszenie Tak, Kraków!.

-Jesteśmy zaangażowani w pomoc Państwu Nowakom od momentu tragedii. Koncert charytatywny ma stanowić ważny krok na ich rzecz. Udało nam się połączyć szczytny cel z promocją Krakowa i jego kultury. Dlatego podczas koncertu przypomnimy nieco już zapomniane piosenki o Krakowie – mówi Ireneusz Raś, Przewodniczący Stowarzyszenia Tak, Kraków!

Scanmed Multimedis S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w szerokie spektrum działań na rzecz wspierania edukacji prozdrowotnej, a także ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne). Spółka wspierała liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Kniaż Igor”, nagrody studenckie Mediatory czy patronat medyczny Opery Krakowskiej. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (fundację „Mimo wszystko” Anny Dymnej, Pogotowie Teatralne Teatru Groteska). Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

Bilety na koncert można nabyć w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Cena biletu to 70 złotych.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×