Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis Partnerem Medycznym VI Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim BIEG TRZECH KOPCÓW

Już najbliższą niedzielę (7.10.2012) odbędą się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim BIEG TRZECH KOPCÓW. Organizatorami biegu są Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zespół Scanmed Multimedis odpowiadać będzie za zabezpieczenie medyczne imprezy.

– Cieszymy się, że po raz kolejny jako Partner Medyczny wydarzeń organizowanych przez Miasto Kraków możemy dbać o bezpieczeństwo uczestników najważniejszych krakowskich inicjatyw sportowych. Bieg Trzech Kopców to jeden z największych biegów górskich w Polsce. Mamy nadzieję, że przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Krakowa. – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Trasa biegu rozpoczyna się pod Kopcem Krakusa, przebiega poprzez Kopiec Kościuszki i kończy się na Kopcu Piłsudskiego. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę, której prawie 1/4 prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Ciekawostką jest, że jest to jedyny w Polsce bieg górski, który prowadzi przez centrum dużego miasta.

-Bieg Trzech Kopców cieszy się w tym roku olbrzymią popularnością – w tym momencie do biegu zgłosiło się już blisko 1700 osób. Bezpieczeństwo uczestników biegu jest naszym priorytetem, cieszymy się, że po raz kolejny mamy przyjemność współpracować ze Scanmed Multimedis. – mówi Łukasz Mrugalski z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Dotychczas miał przyjemność odpowiadać za obstawę medyczną m.in.: Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Szczyrku, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix, Finału 68. Tour de Pologne, Cracovia Interrun. Spółka jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. Każdego roku firma zabezpieczała ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×