Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis partnerem medycznym BNP Paribas Katowice Open

Dziś, 7 kwietnia, rozpoczął się turniej tenisowy kobiet WTA – BNP Paribas Katowice Open, którego Partnerem Medycznym jest Scanmed Multimedis S.A. Rozgrywki potrwają do 13 kwietnia.

BNP Paribas Katowice Open 2014 odbywa się w katowickim Spodku. W wydarzeniu bierze udział największa polska gwiazda tenisa – Agnieszka Radwańska, a oprócz niej m.in.: Roberta Vinci, Carla Suarez Navarro, Magdalena Rybarikova. Poza turniejem profesjonalnym, w programie są także: turniej amatorski, turniej tenisa na wózkach oraz turniej dla mediów.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodniczek i widzów czuwać będzie Scanmed Multimedis S.A., który zapewni wsparcie medyczne w postaci karetki z zespołem ratowniczym oraz dwuosobowego patrolu medycznego.

– Cieszymy się, że nasze ubiegłoroczne doświadczenia przy organizacji tego turnieju zaowocowały ponownym wyborem Scanmed Multimedis na partnera medycznego imprezy. Od lat jesteśmy blisko sportowców, dbając o to, by podczas dużych imprez sportowych uczestnicy mogli rywalizować bez obaw o urazy i kontuzje – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Turniejowe rozgrywki uzupełnią liczne imprezy towarzyszące. Należą do nich m.in. zaplanowany na 9 kwietnia Kids Day, w ramach którego zaplanowano turniej tenisa dla najmłodszych, wizyty zawodniczek WTA, sesje autografów, wspólne i indywidualne sesje zdjęciowe, mini kort, konkursy, a także mini olimpiadę.

Równolegle z rywalizacją sportową odbędą się także promujące zdrowie, sport, i dobre samopoczucie Targi Zdrowego Stylu Życia HEALTHLIFE Expo, podczas których będzie można odwiedzić stoisko reklamowe Scanmed Multimedis.

***

Organizatorem turnieju BNP Paribas Katowice Open jest spółka SOS MUSIC, która nabyła licencję od agencji sportowej Octagon do 2018 roku. Pula nagród w turnieju wynosi 250 tys. USD. Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejsce turnieju, który poprzednio odbywał się w Kopenhadze.

Więcej informacji o BNP Paribas Katowice Open 2014 – http://www.bnpparibaskatowiceopen.com/pl.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce.

W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 8 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 25 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×