Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis partnerem medycznym Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Scanmed Multimedis został partnerem medycznym siódmych Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn odbywających się w dniach 23-30 czerwca w Katowicach i zapewni bezpieczeństwo jego uczestnikom.

- Współpraca ze środowiskiem akademickim jest jednym z ważnych obszarów naszej działalności, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy takie jak Akademickie Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, w ramach naszych kompetencji. Nasze wieloletnie doświadczenie związane z zabezpieczaniem zróżnicowanych imprez sportowych, również o zasięgu ogólnopolskim czyni z nas sprawdzonego i pewnego partnera. – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis.

AME Katowice 2013 to ważne wydarzenie sportowe nie tylko na Śląsku, ale również o zasięgu międzynarodowym. W mistrzostwach weźmie udział 12 zespołów żeńskich oraz 8 zespołów męskich, które rywalizować będą w Katowicach, Mysłowicach i Chorzowie.

- Piłka ręczna jest sportem bardzo kontuzjogennym, w trakcie meczu pomoc medyczna musi być udzielana kilkukrotnie. Dlatego jesteśmy dumni, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą Scanmed Multimedis, która zapewni opiekę medyczną podczas trwania Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Fakt, iż to specjaliści firmy Scanmed Multimedis będą czuwać nad zdrowiem zawodników zapewnia nam, organizatorom, komfort psychiczny i pozwala w pełni skupić się na części sportowej Mistrzostw – mówi Jakub Lubas, Sekretarz Generalny AME Katowice 2013.

Mistrzostwa organizowane są przez Organizację Środowiskową AZS w Katowicach i współorganizowana przez Miasto Katowice.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego szpitala św. Rafała w Krakowie.

Dodatkowych informacji udziela:

Piotr Felicki, Rzecznik Prasowy Scanmed Multimedis S.A., tel.: +48 22 244 57 07, +48 696 126 260, piotr.felicki@mc.com.pl