Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis partnerem medycznym 38. Biegu Kościuszkowskiego

W Krakowie, 24 marca w samo południe ruszy 38. Bieg Kościuszkowski, upamiętniający datę przysięgi Tadeusza Kościuszki na Rynku Krakowskim, uznawaną za początek insurekcji Kościuszkowskiej. Organizatorem wydarzenia jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego oraz Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie zespół medyczny Scanmed Multimedis.

– Współpraca ze środowiskiem akademickim jest ważnym obszarem naszej działalności. Wybór Scanmed Multimedis na partnera imprezy kolejny rok z rzędu jest najlepszym wyrazem zaufania dla naszych kompetencji w zakresie zabezpieczenia imprez sportowych – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis.

– Bieg Kościuszkowski to wydarzenie, które z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością, a organizatorów imprezy wspiera wiele znanych osobistości. W tym roku będzie to m.in. Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa czy Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Chcemy, aby nad bezpieczeństwem uczestników czuwała profesjonalna ekipa, stąd zdecydowaliśmy kolejny raz postawić na Scanmed Multimedis – dodaje Tomasz Buczek, Prezes KU AZS Politechniki Krakowskiej.

Tradycja biegu sięga 1977 roku, kiedy podczas obchodów 30-lecia Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy zorganizowano imprezę sportowo-propagandową dla uczczenia pamięci Tadeusza Kościuszki, patrona Uczelni. Od tego czasu impreza odbywa się raz do roku, 24 marca – w dniu złożenia przysięgi Naczelnika w 1794 roku na Rynku Krakowskim.

38. edycja Biegu Kościuszkowskiego poza rozgrywanymi corocznie zawodami mężczyzn i kobiet obejmuje także bieg VIP-ów oraz Sztafetę Osób Niepełnosprawnych w ramach VII Krakowskich Dni Integracji. Poprzedzona będzie obchodami 220. rocznicy wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej, w ramach których przewidziano m.in. złożenie kwiatów na sarkofagu Tadeusza Kościuszki na Wawelu oraz rekonstrukcję historyczną aktu przysięgi Kościuszki.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, oferując usługi w ramach 24 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×