Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis partnerem FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

W najbliższy weekend już po raz piąty odbędą się w Wiśle letnie zawody Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza zmierzą się reprezentacje z 17 krajów. Od strony medycznej wydarzenie zabezpieczy Scanmed Multimedis, oficjalny partner Polskiego Związku Narciarskiego

W dniach 1-3 sierpnia najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie, w tym mistrz świata Kamil Stoch oraz reprezentacja Polski, pojawią się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. W piątek, 2 sierpnia rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast dzień później – konkurs indywidualny. Zawody poprzedzą czwartkowe treningi i kwalifikacje. Do zawodów zgłoszono 8 drużyn z całego świata.

– Jako medyczny partner Polskiego Związku Narciarskiego, po raz kolejny mamy okazję zabezpieczać tak prestiżowe zawody sportowe, jakimi są FIS Grand Prix Wisła. Scanmed Multimedis już niejednokrotnie odpowiadał za bezpieczeństwo uczestników ważnych wydarzeń sportowych organizowanych przez PZN. Byliśmy obecni na Mistrzostwach Polski w Skokach Narciarskich w Szczyrku, jak i podczas pierwszych, historycznych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Scanmed Multimedis posiada wieloletnie doświadczenie jako dostawca usług medycznych w obszarze zabezpieczania medycznego imprez masowych. Każdego roku firma zabezpiecza ponad 120 ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dotychczas odpowiadała za obsługę medyczną m.in. takich wydarzeń jak: Cracovia Interrun, LOTOS Poland Tour FIS Grand Prix oraz Finał 69. Tour de Pologne.

- Cieszę się, że nad bezpieczeństwem medycznym imprezy czuwa tak doświadczony partner jak firma Scanmed Multimedis. Organizowane przez nas zawody sportowe zawsze skupiają tysiące kibiców. Dlatego zależy nam, aby nie tylko sami zawodnicy, ale także i sami uczestnicy mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną – dodaje Apoloniusz Tajner, Prezes Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej

w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi

w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

Kontakt dla mediów:

Maria Węsierska

tel. 22 244 57 03

e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×