Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis otwiera Oddział Dzienny dla Seniorów oraz poradnię pediatryczną przy ul. Armii Krajowej 5. Od czwartku do soboty bezpłatne badania

Zarząd Scanmed Multimedis uroczyście otworzył dziś Oddział opieki dziennej dla Seniorów oraz kompleksową poradnię pediatryczną w Centrum Medycznym przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie, gdzie w dniach 4 – 6 grudnia odbędzie się cykl akcji profilaktycznych dla dorosłych i dzieci.

Nowe jednostki

Oddział dziennego pobytu i terapii powstał na nowo wybudowanym piętrze Centrum Medycznego z myślą o osobach starszych, które pomimo dolegliwości zdrowotnych chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a także ich rodzinach pragnących zapewnić swoim najbliższym jak najlepszą opiekę i bezpieczeństwo. Nowy ośrodek opieki dziennej jest jedną z nielicznych komercyjnych placówek w Krakowie o podobnym profilu działalności. Na powierzchni 230,9 mkw. mieszczą się m.in.: sale do zajęć grupowych i ćwiczeń fizycznych, pokój wypoczynkowy, jadalnia oraz kącik do czytania. Infrastruktura oddziału została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nasza inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na koordynowaną opiekę zdrowotną dedykowaną seniorom. Osoby w wieku ponad 65 lat stanowią ok. 15% ludności Polski, a prognozy przewidują dalszy wzrost tego odsetka. Dlatego też oddajemy do dyspozycji naszych Pacjentów Oddział Dzienny dla Seniorów, aby zapewnić ciągłą i kompleksową opiekę medyczną na każdym etapie ich życia – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Oprócz terapii rehabilitacyjnej zapewniamy szeroki zakres zajęć terapeutycznych usprawniających formę intelektualną i wpływających na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej, a także zajęć kulturalno-twórczych pozwalających na wyrażanie uczuć poprzez działanie kreatywne. Dla każdego Pacjenta dobieramy indywidualny plan ćwiczeń, dostosowany do jego potrzeb i możliwości, dlatego zajęcia prowadzone są w grupach liczących do 5 osób – informuje Iwona Łodygowska, Koordynator Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis

Położenie Oddziału bezpośrednio w Centrum Medycznym daje też możliwość wykonania pełnego zakresu badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich bez konieczności transportu pacjenta do innej placówki.

Na nowe piętro Centrum Medycznego przeniesiono również cały zespół poradni dziecięcych. Najmłodsi Pacjenci także zostali otoczeni kompleksową opieką. Czekają na nich lekarze 15 różnych specjalności. Niezbędna badania można wykonać w jednym miejscu, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy i skraca potrzebny na to czas.Nowoczesny wygląd poradni oraz wyposażenie zapewniają funkcjonalność i bezpieczeństwo dzieci w każdym wieku. Osobna rejestracja zapewnia sprawne zapisy na wizyty bez konieczności oczekiwania w kolejkach z małymi dziećmi. Karmiącym matkom udostępniono osobny pokój, w którym można nakarmić lub przewinąć dziecko, a dla samych dzieci przygotowano kącik do wspólnych zabaw.

Bezpłatne konsultacje i badania dla seniorów i dzieci

W ramach dni otwartych od 4-go do 6-go grudnia można będzie wziąć bezpłatny udział nie tylko w konsultacjach z lekarzami różnych specjalizacji, ale również wykonać bezpłatne badania, m.in.: EKG, badanie znamion dermatoskopem lub spirometrię. To także idealna okazja do obejrzenia nowo otwartej kondygnacji.

Na wszystkie badania i konsultacje w ramach akcji dla seniorów i dzieci można zapisać się dzwoniąc pod numer Telefonicznego Centrum Obsługi: 12 629 88 00. Liczba miejsc w ramach danej akcji profilaktycznej jest ograniczona.

Dokładny plan konsultacji i badań dostępny jest na www.scanmed.pl.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 11 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 29 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

 

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl

 

Kontakt dla mediów: Żenia Karona, tel. 500 114 401, e-mail: zenia.karona@scanmed.pl