Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis: Opieka wyjazdowa we Wrocławiu

Spółka Medrun we Wrocławiu należąca do Grupy Scanmed Multimedis S.A. rozpoczęła realizację usług opieki wyjazdowej w ramach utworzonego Zespołu Transportu Sanitarnego. Tym samym Grupa Scanmed Multimedis rozwinęła usługę opieki wyjazdowej na terenie Wrocławia.

– Grupa Scanmed Multimedis konsekwentnie rozwija usługi z zakresu opieki wyjazdowej. Jest to jeden ze znaczących segmentów naszej działalności, oferowany zarówno Pacjentom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Część świadczeń realizowanych w tym segmencie naszej działalności posiada finansowanie z NFZ – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Grupy Scanmed Multimedis.

Grupa Scanmed Multimedis realizuje wiele znaczących umów z zakresu opieki wyjazdowej i zabezpieczenia medycznego., m.in. usługi z zakresu zabezpieczenia medycznego dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice. W ostatnim czasie spółka wygrała przetarg na wyjazdową opiekę zdrowotną obejmującą szczepienia przeciw grypie dla firmy Tauron Dystrybucja SA. W ramach umowy opieką objętych zostanie około 720 osób. Każdego roku firma realizuje również ponad 120 umów z zakresu zabezpieczenia medycznego imprez masowych.

Scanmed Multimedis, w ramach umowy z Gminą Wrocław – Wrocławskim Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji odpowiadać będzie za zabezpieczenie 30. Hasco-Lek Wrocław Maratonu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.09.2012). Jest to jeden z największych maratonów w Polsce i najstarszy maraton na Dolnym Śląsku. W tym roku maraton odbędzie się już po raz 30., by uczcić jubileusz organizatorzy po raz pierwszy w historii biegu postanowili znieść limit miejsc (zgłosiło się już ponad 4 500 uczestników). Bieg rozpoczyna się i kończy się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×