Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis: Opieka wyjazdowa we Wrocławiu

Spółka Medrun we Wrocławiu należąca do Grupy Scanmed Multimedis S.A. rozpoczęła realizację usług opieki wyjazdowej w ramach utworzonego Zespołu Transportu Sanitarnego. Tym samym Grupa Scanmed Multimedis rozwinęła usługę opieki wyjazdowej na terenie Wrocławia.

– Grupa Scanmed Multimedis konsekwentnie rozwija usługi z zakresu opieki wyjazdowej. Jest to jeden ze znaczących segmentów naszej działalności, oferowany zarówno Pacjentom indywidualnym, jak i korporacyjnym. Część świadczeń realizowanych w tym segmencie naszej działalności posiada finansowanie z NFZ – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Grupy Scanmed Multimedis.

Grupa Scanmed Multimedis realizuje wiele znaczących umów z zakresu opieki wyjazdowej i zabezpieczenia medycznego., m.in. usługi z zakresu zabezpieczenia medycznego dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice. W ostatnim czasie spółka wygrała przetarg na wyjazdową opiekę zdrowotną obejmującą szczepienia przeciw grypie dla firmy Tauron Dystrybucja SA. W ramach umowy opieką objętych zostanie około 720 osób. Każdego roku firma realizuje również ponad 120 umów z zakresu zabezpieczenia medycznego imprez masowych.

Scanmed Multimedis, w ramach umowy z Gminą Wrocław – Wrocławskim Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji odpowiadać będzie za zabezpieczenie 30. Hasco-Lek Wrocław Maratonu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.09.2012). Jest to jeden z największych maratonów w Polsce i najstarszy maraton na Dolnym Śląsku. W tym roku maraton odbędzie się już po raz 30., by uczcić jubileusz organizatorzy po raz pierwszy w historii biegu postanowili znieść limit miejsc (zgłosiło się już ponad 4 500 uczestników). Bieg rozpoczyna się i kończy się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.