Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis Oficjalnym Partnerem Medycznym METRO

Scanmed Multimedis S.A. zabezpieczać będzie spektakl „Metro”, wystawiany 25.01 we wrocławskiej Hali Stulecia. „Metro” to najsłynniejszy polski musical, od swojej premiery wystawiany został ponad 1700 razy. Scanmed Multimedis jest Oficjalnym Partnerem Medycznym Spektaklu we Wrocławiu.

– Wspieranie istotnych, wydarzeń kulturalnych jest jednym z filarów naszej strategii zaangażowania społecznego. Musical „Metro” to kolejna wrocławska inicjatywa kulturalna, o bezpieczeństwo której zadba zespół Scanmed Multimedis. Firma wsparła m.in. megawidowiska operowe, jako partner Opery Wrocławskiej – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis S.A.

„Metro” opowiada o grupie młodych ludzi, artystów szukających szczęścia w życiu. Od swojej prapremiery był wystawiany już 1700 razy. Spektakl pozwolił zaistnieć na polskiej scenie wielu sławnym dziś artystom, m.in. Edycie Górniak, Katarzynie Groniec i Robertowi Janowskiemu. Twórcami spektaklu są Janusz Stokłosa (muzyka), Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska (libretto i teksty piosenek) i Janusz Józefowicz (scenariusz, choreografia i reżyseria).

Spółka Scanmed Multimedis S.A. wspiera liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Bal Maskowy”, Festiwal Zaczarowanej Piosenki, im. Marka Grechuty. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (fundację „Mimo wszystko” Anny Dymnej). Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×