Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis ma nową placówkę

Scanmed Multimedis S.A. nabył od dotychczasowych współwłaścicieli pakiet większościowy w kapitale zakładowym Centrum Medycznego Pro-med w Pabianicach. Dzięki temu przejęciu, aktualnie Scanmed Multimedis posiada w sumie aż 25 centrów medycznych zlokalizowanych w strategicznych dla Spółki miastach.

Do nabycia od dotychczasowych wspólników 51% udziałów w kapitale zakładowym Centrum Medycznego Pro-med Sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach doszło 30 grudnia 2013 r.

- To transakcja jest elementem konsekwentnie realizowanej przez Grupę Scanmed Multimedis strategii polegającej na rozszerzaniu sieci placówek medycznych na terenie Polski. Pro-med wykazuje liczne synergie z naszą działalnością. Mówię tu przede wszystkim o prowadzeniu biznesu w oparciu o kontrakty z NFZ i segment komercyjny. Firma ta wypracowała również silną pozycję na swoim rynku. – komentuje Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Centrum Medyczne Pro-med Sp. z o.o. prowadzi działalność polegającą na świadczeniu kompleksowych usług medycznych w obszarze: konsultacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacji lekarzy specjalistów, w tym między innymi z zakresu chirurgii ogólnej, dermatologii, endokrynologii, endoskopii, gastrologii, ginekologii, kardiologii, laryngologii, medycyny pracy, okulistyki, tomografii komputerowej, RTG, ultrasonografii oraz stomatologii.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 25 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.

Aby dowiedzieć się więcej o działalności Grupy, odwiedź stronę: www.multimedis.pl, www.scanmed.pl, www.swrafal.pl.

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 22 244 57 03, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl