Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis laureatem nagrody „PROStudent” w kategorii „PROdukt roku” przyznawanej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Scanmed Multimedis został po raz kolejny doceniony przez ogólnopolską reprezentację studentów. Tym razem studenci docenili oferowaną przez Scanmed Multimedis bezpłatną opiekę zdrowotną oraz Program Akamedik i uhonorowali nas bardzo prestiżowym wyróżnieniem oraz statuetką „PROdukt roku”w konkursie „ProStudent”.

Nagrody Środowiska Studenckiego to konkurs organizowany od 2004 r. przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Założeniem Konkursu jest promowanie prostudenckich, zdaniem studentów, autorytetów, instytucji, przedsięwzięć czy produktów. związanych ze środowiskiem akademickim oraz uczelni, które zapewniają swoim studentom najlepsze warunki kształcenia i możliwości rozwoju poza tokiem studiów.

Cieszymy się, że nasza praca i starania w dziedzinie zapewniania opieki medycznej dla studentów oraz środowiska akademickiego znalazły uznanie w środowisku, które jest bardzo wymagające – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zeszłym roku zostaliśmy docenieni w kategorii „CSR PRO”, która w tym roku nie została przyznana.

Nagroda w kategorii PROdukt roku kierowana jest do firm i instytucji, które oferują nowy, innowacyjny, nieobecny na rynku produkt, który studenci w pełni zaakceptowali, polubili i nie wyobrażają sobie dalszych lat bez niego. Zgłoszeniom podlegają produkty wszystkich branż przemysłu i usług, co ważne to tylko studenci i samorządy studenckie mają prawo zgłaszać kandydatów do nagrody.

Tegorocznymi laureatami nagród obok Scanmed Multimedis zostali także:

PROstudencki autorytet: prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

PROjekt roku: Studenckie Forum Jakości ( Fundacja Universitatis Posnaniensis)

Media PRO: Jolanta Ojczyk (Rzeczpospolita)

Uczelnia PROstudencka: Politechnika Łódzka

Wykładowca roku: prof. Piotr Francuz, Katolicki Uniwersytet Lubelski

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.