Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis: kolejny sezon współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim

W niedawno zakończonym sezonie zimowym specjaliści Szpitala św. Rafała otaczali opieką medyczną polską kadrę we wszystkich najważniejszych wydarzeniach sezonu, w tym w trakcie Mistrzostw Świata.

– Szpital św. Rafała jest Oficjalnym Partnerem Medycznym Polskiego Związku Narciarskiego, po raz kolejny mieliśmy przyjemność dbać o zdrowie reprezentantów polskiej kadry. Miniony sezon możemy uznać za bardzo udany dla naszych sportowców, w szczególności warte odnotowania sukcesy Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha oraz pozostałych skoczków narciarskich. Sezon zakończył się bez większych urazów, nas zawodnicy są w dobrej formie, co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi. – mówi dr Stanisław Szymanik, ordynator ortopedii Szpitala św. Rafała oraz przewodniczący komisji medycznej PZN.

Zespół lekarzy Szpitala św. Rafała sprawował opiekę lekarską nad polską kadrą w trakcie 4 najważniejszych wydarzeń sezonu: Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Val di Fiemme we Włoszech, Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Schladming w Austrii, Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w czeskim Libercu oraz Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim w kanadyjskim Québecu. Doktor Stanisław Szymanik, jako jedyny Polak, jest członkiem Komisji Medycznej FIS (International Ski Federation).

To już kolejny sezon współpracy Grupy Scanmed Multimedis z Polskim Związkiem Narciarskim. Firma otacza opieką polskich zawodników, a także kibiców – poprzez udostępnienie zabezpieczenia medycznego w trakcie zawodów. Zespół specjalistów Scanmed Multimedis dbał o bezpieczeństwo widzów m.in. Mistrzostwa Polski W Skokach i Kombinacji Norweskiej w Wiśle, Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w biegach narciarskich Kubalonce, Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle oraz Zakopanem.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×