Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis: kolejny sezon współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim

W niedawno zakończonym sezonie zimowym specjaliści Szpitala św. Rafała otaczali opieką medyczną polską kadrę we wszystkich najważniejszych wydarzeniach sezonu, w tym w trakcie Mistrzostw Świata.

– Szpital św. Rafała jest Oficjalnym Partnerem Medycznym Polskiego Związku Narciarskiego, po raz kolejny mieliśmy przyjemność dbać o zdrowie reprezentantów polskiej kadry. Miniony sezon możemy uznać za bardzo udany dla naszych sportowców, w szczególności warte odnotowania sukcesy Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha oraz pozostałych skoczków narciarskich. Sezon zakończył się bez większych urazów, nas zawodnicy są w dobrej formie, co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi. – mówi dr Stanisław Szymanik, ordynator ortopedii Szpitala św. Rafała oraz przewodniczący komisji medycznej PZN.

Zespół lekarzy Szpitala św. Rafała sprawował opiekę lekarską nad polską kadrą w trakcie 4 najważniejszych wydarzeń sezonu: Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Val di Fiemme we Włoszech, Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Schladming w Austrii, Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w czeskim Libercu oraz Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim w kanadyjskim Québecu. Doktor Stanisław Szymanik, jako jedyny Polak, jest członkiem Komisji Medycznej FIS (International Ski Federation).

To już kolejny sezon współpracy Grupy Scanmed Multimedis z Polskim Związkiem Narciarskim. Firma otacza opieką polskich zawodników, a także kibiców – poprzez udostępnienie zabezpieczenia medycznego w trakcie zawodów. Zespół specjalistów Scanmed Multimedis dbał o bezpieczeństwo widzów m.in. Mistrzostwa Polski W Skokach i Kombinacji Norweskiej w Wiśle, Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w biegach narciarskich Kubalonce, Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle oraz Zakopanem.