Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis będzie zabezpieczać XIII Małopolską Paradę Smoków i Smoczy Piknik Rodzinny

Scanmed Multimedis po raz kolejny zapewni bezpieczeństwo uczestnikom Parady Smoków i Smoczego Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie, organizowane przez Teatr Groteska i Urząd Miasta Krakowa, odbędzie się już po raz trzynasty.

13. Małopolska Parada Smoków 2013. Nowa tradycja (1-2 czerwca 2013) to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Przez dwa dni na Bulwarach Wiślanych w okolicach Smoczej Jamy organizowane są liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwieńczone Paradą Smoków, Rycerzy i Dam Dworu.

Już po raz TRZYNASTY, w ramach Święta Miasta Krakowa, kolorowy korowód smoków w towarzystwie żonglerów, kuglarzy i muzyków przemaszeruje ulicą Grodzką na Rynek Główny, a jego bohaterowie wezmą udział w Konkursie na Najpiękniejszego Smoka Parady!

W zeszłorocznej Paradzie wzięło udział ponad 30 smoków animowanych przez prawie 1200 dzieci! W tym roku będzie ich znacznie więcej!

Każdego roku temat Parady jest inny, tym razem motywem przewodnim jest kultura Małopolski – kontynuowana przez wieki tradycja, jak też nowe zwyczaje i zjawiska kultury małopolskich miast, wsi i miasteczek!

Nastąpi więc wielkie starcie TRADYCJI z NOWOCZESNOŚCIĄ!

Jak będą wyglądały krakowskie obwarzanki za 100 lat? Z czego w przyszłości będą budowane lipnickie palmy wielkanocne? Jakie wzory będą pojawiać się na zalipiańskich domach? Czy skończy się sólw bocheńskiej kopalni i czy Parada Smoków będzie miała swoją setną edycję?

Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania i zastanawiać się, które elementy małopolskiej kultury przetrwają w niezmienionej formie, które ulegną próbie czasu, a które stworzą nową regionalną tradycję.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci zabezpieczeniem medycznym wydarzenia zajmie się firma Scanmed Multimedis S.A. Mam nadzieję, że stanie się to już tradycją i firma Scanmed Multimedis S.A. jako Przyjaciel Smoków będzie współpracować jeszcze przy okazji innych wydarzeń Teatru Groteska – mówi Natalia Mączyńska z Teatru Groteska.

– Od początku naszej działalności wspieramy inicjatywy integrujące społeczności lokalne w których działamy, w szczególności te, mające na celu promocję zdrowego trybu życia. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję dbać o bezpieczeństwo tak ciekawego wydarzenia kulturalnego, jakim jest Parada Smoków i Smoczy Piknik Rodzinny – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Smoczy Piknik Rodzinny i Wielka Parada Smoków są jednymi z najpopularniejszych krakowskich wydarzeń. Każdego roku uczestniczy w nich ponad 100 000 osób.

***

Grupa Scanmed Multimedis jest od ponad 10 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy, Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, oferując usługi w ramach 22 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 300 placówek partnerskich i pełnoprofilowego szpitala św. Rafała w Krakowie.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×