Komunikaty prasowe

Scanmed Multimedis będzie zabezpieczać XII Wielką PGNiG Paradę Smoków i Smoczy Piknik Rodzinny

Scanmed Multimedis po raz kolejny zapewni bezpieczeństwo uczestnikom Parady Smoków i Smoczego Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie, organizowane przez Teatr Groteska i Urząd Miasta Krakowa, odbędzie się już po raz dwunasty.

XII Wielka PGNiG Parada Smoków (2-3 czerwca 2012) to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Przez dwa dni na Bulwarach Wiślanych w okolicach Smoczej Jamy organizowane są liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwieńczone Wielką Paradą Smoków, Rycerzy i Dam Dworu. W Paradzie weźmie udział ponad 2000 dzieci z całej Polski, które zaprezentują ręcznie wykonane smoki.

- Od początku naszej działalności angażujemy się w działalność społeczną, w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję dbać o bezpieczeństwo tak ciekawego wydarzenia kulturalnego, jakim jest Parada Smoków i Smoczy Piknik Rodzinny – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

– Inspiracji do tegorocznych wydarzeń poszukamy w kulturach krajów sąsiadujących z Polską. Razem z nami poznacie najwybitniejszych kompozytorów niemieckich, najciekawsze elementy kultury ludowej Białorusi, cerkiewną architekturę z Ukrainy, baśnie czeskie, słowackie krajobrazy i litewskie dziedzictwo narodowe. Mamy nadzieję, ze tegoroczna impreza cieszyć będzie się dużą popularnością. – mówi Natalia Mączyńska z Teatru Groteska.

Smoczy Piknik Rodzinny i Wielka Parada Smoków są jednymi z najpopularniejszych krakowskich wydarzeń. Każdego roku uczestniczy w nich ponad 100 000 osób.

Scanmed Multimedis jako firma społecznie odpowiedzialna angażuje się min. w działania związane z pomocą ratowania ludzkiego życia i zdrowia (zabezpieczenie medyczne). Spółka wspierała liczne wydarzenie sportowe i kulturalne – jak m.in. Puchar Świata w biegach narciarskich, megawidowisko operowe „Kniaż Igor”, nagrody studenckie Mediatory czy patronat medyczny Opery Krakowskiej. Scanmed Multimedis wspiera również akcje charytatywne (fundację „Mimo wszystko” Anny Dymnej). Za działania podejmowane na rzecz środowiska akademickiego firma została uhonorowany nagrodą „ProStudent” w kategorii „PROdukt roku”.

***

Scanmed Multimedis S.A.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed Multimedis to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×