Media o nas

Scanmed inwestuje w Carint Scanmed

Sieć medyczna przejęła blisko 50 proc. w spółce kardiologicznej. Apetyt na inwestycje ma jednak większy.
Historia jednego z projektów inwestycyjnych sieci medycznej Scanmed zatoczyła koło – w 2012 r. krakowska grupa sprzedała pakiet udziałów (50 proc. plus jeden udział) w spółce kardiologicznej Carint Scanmed, a teraz… kupiła w niej blisko 50 proc. Sprzedającym nie są jednak Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS), które ponad trzy lata temu za 16 min zł kupiły udziały od Scanmedu, ale Carint Investment, spółka, za którą stoi prof. Dariusz Dudek, założyciel krakowskiej placówki. Kwota transakcji nie została podana, nie wiadomo więc, czy sprzedaż udziałów trzy lata temu wyszła Scanmedowi finansowo na dobre. Gdy w 2012 r. Scanmed – jego ówczesnym właścicielem był Black Lion NFI, chwalił się transakcją, informował, że pieniądze z transakcji pozwolą na finansowe uniezależnienie się od funduszu. Kardiologia nie należała też wtedy do strategicznych specjalizacji grupy. To się zmieniło m.in. po zmianie właściciela – w zeszłym roku.

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×