Media o nas

Scanmed i CMP utworzyły spółkę

Scanmed z Krakowa oraz Centrum Medyczne CMP utworzyły spółkę Akamedik Services. Jej celem jest prowadzenie przychodni studenckich. Na razie usługi świadczone są w czterech warszawskich placówkach CMP.

W planach jest także świadczenie usług dla studentów w placówce CMP w Piasecznie. Usługi medyczne świadczone dla studentów są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Klienci Akamedik będą także mogli korzystać z programu lojalnościowego, który daje dostęp do systemu Wyspa Skarbów oraz specjalnie opracowanego dla studentów programu CMP.

CMP nie oferowało dotychczas usług dla studentów. Scanmed świadczy takie usługi już od czterech lat, od chwili przejęcia przychodni uczelnianych w Krakowie. Prowadzi na rzecz studentów szeroką działalność w zakresie profilaktyki i edukacji prozdrowotnej. Scanmed otacza opieka ponad 300 000 osób, w tym 70 tys. studentów oraz 8 000 klientów abonamentowych i instytucjonalnych. Posiada w Krakowie 17 placówek własnych oraz 3 ambulatoria nocne, współpracuje z ponad 200 placówkami partnerskimi, prowadzi ponad 140 poradni specjalistycznych, w tym 12 o charakterze szpitalnym. Ma także 6 sal operacyjnych, 3 nowoczesne bloki operacyjne, wykonuje rocznie ok. 7000 zabiegów operacyjnych, współpracuje z grupą blisko 1000 lekarzy, zatrudnia ponad 500 osób.

Centrum Medyczne CMP (przedtem działające pod nazwą – Centrum Medyczne Puławska) – to warszawska sieć medyczna, specjalizująca się w opiece abonamentowej dla firm i osób indywidualnych, świadczy także usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz w ramach specjalistycznego poradnictwa ambulatoryjnego/ opieki specjalistycznej oraz stomatologii. CMP specjalizuje się w organizacji opieki medycznej dla firm. Opieką otacza ponad 100 000 osób i blisko 500 firm. Posiada 4 placówki własne – 3 w Warszawie oraz 1 w Piasecznie, współpracuje ze 150 placówkami partnerskimi, prowadzi ponad 100 ambulatoryjnych poradni specjalistycznych, zatrudnia ponad 200 osób.

Plany rozwojowe CMP obejmują uruchomienie kolejnych 3 placówek w 2011 roku oraz budowę kliniki CMP w Piasecznie, gdzie na powierzchni 2200 mkw ręce pacjentów oddane będą bogato wyposażone wnętrza przychodni internistycznej, pediatrycznej, rehabilitacyjnej, stomatologicznej, specjalistycznej, dział psychiatryczno-psychologiczny, pracowni diagnostycznej, pracowni psychotechnicznej oraz bloku operacyjnego z małą częścią szpitalną. (www.cmp.med.pl, www.multimedis.pl, www.akamedik.com).

źródło: medicalnet.pl

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×