Media o nas

Scanmed i Allenort na konferencji „Niepełnosprawni na rynku pracy”

6 listopada 2015 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka zorganizowała na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej konferencję pt. „Niepełnosprawni na rynku pracy”.

Celem spotkania było umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz realizacja działań, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie praktyki czy stażu.

Konferencję otworzył wykład motywacyjny Jana Meli, gościa specjalnego wydarzenia.

Partnerem medycznym konferencji zostały centra kardiologii Allenort należące do Grupy Scanmed. – W kontekście niepełnosprawności zapomina się bardzo często o tzw. niepełnosprawności nabytej. Następuje ona między innymi po przebytych zawałach czy udarach. Obecnie w debacie publicznej mało miejsca poświęca się kardiologii, a należy pamiętać, że choroby układu krążenia są główną przyczyną nabytej niepełnosprawności. Łódzka konferencja jest dobrą okazją, aby o tym problemie porozmawiać i podjąć działania, które pozwolą zmienić niedobre dla nas statystyki – podkreśla dr hab. med. Tomasz Pawłowski z Centrum Kardiologii Allenort, Tomaszów Mazowiecki.

W konferencji już drugi rok z rzędu wystąpił również przedstawiciel Scanmedu. Marek Barański, Prezes Fundacji Scanmed podkreślał rolę szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej jako  integralnej części zdrowia publicznego: – Fundacja Scanmed z wielką satysfakcją wspiera od dwóch lat konferencję „Niepełnosprawni na rynku pracy”, która jest dziś rozpoznawalną marką nie tylko wśród osób niepełnosprawnych. Poprzez szereg działań profilaktycznych Grupa Scanmed zwraca uwagę na konieczność profilaktyki oraz niezaniedbywania zdrowia. Bowiem koszty społeczne nabytej niepełnosprawności są ogromne i można byłoby je ograniczyć, gdyby na czas podjąć skuteczne działania profilaktyczne. Stąd nasze kampanie społeczne „Internet Nie Leczy” czy też „Zbadaj o swoje serce”. Dostęp do nowoczesnej medycyny, na przykładzie Centrów Kardiologii Allenort pokazuje, jak wielu osobom udaje się uniknąć nabycia niepełnosprawności  – dodaje Marek Barański.

Olbrzymim zainteresowaniem podczas konferencji cieszyła się Giełda Pracy Osób Niepełnosprawnych, która zgromadziła ponad 100 osób poszukujących zatrudnienia. W trakcie giełdy aż 26 wystawców przedstawiło swoje oferty pracy. Na miejscu skorzystać można było również z porad fachowców i ekspertów zajmujących się zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

W spotkaniu wzięli też udział parakolarze. Podopieczni Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zdobyli tylko w tym sezonie już 9 medali imprez mistrzowskich (ME i MŚ) oraz 22 medale Mistrzostw Polski.

Media o wydarzeniu:

http://lodz.tvp.pl/22529409/06112015-1830

http://tvtoya.pl/news/show/11725

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9066538,konferencja-niepelnosprawni-na-rynku-pracy-w-lodzi-zdjecia,id,t.html

***

Grupa Scanmed jest liderem w tworzeniu kompleksowej, koordynowanej opieki medycznej na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa. Scanmed udziela ponad 1 mln świadczeń medycznych w ciągu roku – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń ratujących życie. Scanmed działa w największych miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 37 wielospecjalistycznych ośrodków, a także sieci ponad 850 placówek partnerskich. Grupa zatrudnia blisko 2,5 tys. specjalistów. Scanmed bierze udział w kampaniach społecznych jako partner (nie [przy]dzwoń za kierownicą/bez komórki) oraz organizator (Internet nie leczy).

Kontakt dla mediów: Maria Węsierska, tel. 509 37 97 00, e-mail: maria.wesierska@mc.com.pl

A Stach POP UP 2

×