Komunikaty prasowe

Rusza pracownia badań psychotechnicznych w Scanmed w Krakowie

W Centrum Medycznym Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie otwarto pracownię badań psychotechnicznych. Po modernizacji placówki, na powierzchni 1100 mkw. są to kolejne specjalistyczne świadczenia realizowane przez Scanmed.

- od 2 stycznia 2012 przy Armii Krajowej 5 realizujemy usługi w zakresie badań psychotechnicznych. Nowo otwarta pracownia prowadzi badania m.in. dla kierowców pojazdów służbowych, pojazdów uprzywilejowanych oraz zawodowych kierowców – mówi Józefa Job, Dyrektor Centrów Medycznych i Akamedik. Oferowane badania skierowane są również do operatorów maszyn czy instruktorów oraz egzaminatorów nauki jazdy – dodaje.

Po modernizacji, na powierzchni ponad 1100 m kw. funkcjonują poradnie specjalistyczne m.in. ginekologiczno-położnicza, chirurgii naczyniowej z usg naczyń krwionośnych, chirurgii dziecięcej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, medycyny sportowej, gastroenterologii, pracownia endoskopii oraz sala zabiegowa diagnostyczno-zabiegowa. W grudniu 2011 r. uruchomiono również nowoczesne Centrum Ortopedii i Rehabilitacji, w którym oferowane będą m.in. świadczenia z zakresu rehabilitacji ruchowej, terapii manualnej, kinezyterapii, fizykoterapii, fizjoterapii, hydroterapii oraz masażu leczniczego. Od 02 stycznia b.r. w ramach umowy z NFZ realizowane są świadczenia z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.

Zgodnie z przyjętą strategią firmy naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług medycznych. Odzwierciedleniem efektów naszej działalności jest rosnąca liczba zadowolonych klientów, która przekroczyła już 300 tys. pacjentów korzystających z naszych usług.

***

Scanmed S.A.

Scanmed prowadzi działalność od 2000 roku, jest liderem w tworzeniu wielospecjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Główne obszary działalności Scanmed to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Spółkę charakteryzuje innowacyjne podejście do tradycyjnego produktu jakim jest podstawowa opieka zdrowotna oraz nowatorski model biznesu polegający na komplementarnym wykorzystywaniu w finansowaniu świadczeń medycznych środków z NFZ oraz środków komercyjnych. Spółka ma zdywersyfikowane i stabilne źródła przychodów, efektywny model sprzedaży oraz szybko rosnącą liczbę klientów. Scanmed należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.